MEDICOM Clinic

Trvalá epilace laserem aneb Konec chloupků v Čechách!

14 Březen

Zápasit v koupelně s žiletkou, trpět při manipulaci s rádoby bezbolestnými epilačními strojky, testovat depilační vosky či pasty… Že vám jde z těchto dočasných metod zbavení se chloupů hlava kolem? Pak vsaďte na epilaci trvalou! Povídali jsme si o ní s korektivní dermatožkou MUDr. Katarínou Třískovou…

Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací? 

Depilace je metoda, kterou se odstraní pouze viditelná část chloupku. Patří sem běžné holení žiletkou i některými typy strojků a také depilační krémy. Oproti tomu epilace je odstranění celého chloupku i s jeho kořínkem. Epilace se dále dělí na dočasnou – prováděnou vytrhávacími strojky, pinzetou, depilačními vosky či speciálními pastami – a na epilaci trvalou ve smyslu trvalého prořídnutí chloupků v dané lokalitě. K takovému druhu epilace pak slouží lasery, IPL (intenzivní pulzní světlo), elektrokoagulace jehlou či ultrazvuková epilace.

Triskova, MEDICOM Clinic

Jaké metody epilace na klinice provádíte?

Především epilaci laserem, v menší míře pak používáme také IPL (= epilace intenzivním pulzním světlem). Tyto lasery a zdroje světla se od sebe liší například vlnovou délkou (nm), maximální dosažitelnou energií, délkou pulsu, chladícím systémem či cílovou tkání. Laserová epilace má největší efekt v případě, že má klientka tmavé chloupky a světlou kůži. Odchylky od tohoto „ideálu“ však neznamenají, že epilaci provést nelze. Jen musí klienti počítat s vyšším počtem ošetření a případně i s menším efektem, nebo se vyplatí vyzkoušet různé typy laserů a zdrojů světla.

Jakou z metod odstranění chloupků považujete za nejúčinnější?

Jedoznačně epilaci laserem, která odstraňuje a ničí chloupky natrvalo. Její efekt se však odvíjí od typu chloupků, lokality epilace plus od fototypu kůže. Jak jsem zmínila, nejlépe se epilují silné tmavé chloupky na světlé kůži. V takovém případě se dá trvale zničit více než 90 % chloupků.

Vyhledávají epilaci spíše ženy či muži? A jaká místa si klienti nechávají epilovat nejčastěji? 

Epilaci laserem volí stále vyšší procento žen, ale i mužů. Ženy si nechávají epilovat nejčastěji podpaží, třísla, bradu, horní ret a lýtka. U mužů převládají záda, hrudník, krk a často epilaci využívají i pro korekci vousů v obličeji.

Jaký je váš názor na celkovou epilaci ženského přirození? Je takový výkon bolestivý, jak dlouho trvá a musí se opakovat?

V posledních letech je to trend a stále více žen to dokonce považuje za standard. Co se týče vhodnosti, je třeba zvážit spíše metodu odstranění. Například po oholení této oblasti žiletkou nebo po použití depilačního krému může v tomto místě opakovaně docházet k zarůstání chloupků, k podráždění kůže nebo k zánětům. V takových případech bývá laserová epilace vhodným řešením. Hodinu před laserovou epilací se navíc na choulostivou partii může použít znecitlivující krém, díky němuž pak klientku epilace vůbec nebolí. Ošetření trvá přibližně 20 až 30 minut a musí se zopakovat většinou tak 5 až 7x.

Mohou se při epilaci laserem dostavit nějaké komplikace?

Na klinice s kvalitními lasery a zkušenými dermatology se komplikace téměř neobjevují. A pokud se přece dostaví, pak se jedná o dočasné zarudnutí ošetřovaného místa, o vytvoření otoku v dané oblasti, o přechodnou hyperpigmentaci či hypopigmentaci. Takové projevy jsou ale do určité míry normální.

klinika

Povídání s korektivní dermatoložkou MUDr. Katarínou Třískovou vás přesvědčilo nebo se chcete o trvalé epilaci laserem dozvědět ještě víc? Podívejte se na www.medicomclinic.cz nebo zavolejte na bezplatnou linku 800 254 642 (pro snazší zapamatování stačí vytočit 800 CLINIC) a dozvíte se víc!

Zpět