MEDICOM Clinic

Krásná v každém věku: Jaké ošetření pleti vyzkoušet, když vám už není -náct?

26 Březen

Pigmentové skvrny, akné, dehydratace, vrásky, ochablé tváře nebo povolené kontury obličeje. Nejen podle typu pleti, ale také vzhledem k věku řešíme pokaždé trochu jiný problém nebo jen drobnější vadu na kráse, s níž toužíme udělat krátké proces. Jaké dermatologické ošetření nebo omlazující zákrok vaší pleti nejvíc prospěje?

20 až 30 let

Nejčastější problém: akné a dehydratace pleti

Trápí-li vás rozšířené póry, černé tečky a červené pupínky, vyzkoušejte chemický peeling. Používá se při něm peelingová směs různých látek, nejčastěji hydroxykyselin. Ošetření nebolí, jen lehce štípe a zabere pouze chvilku. Dermatoložka při něm nanáší štětečkem na obličej peelingovou směs, díky které se povrchová vrstva kůže následně odloupne.

MUDr. Majerová


Drobných červených jizviček, které na tváři zůstávají po hlubších projevech akné, vás potom zbaví laser Vbeam. Laserové pulsy při ošetření sice výrazně blýskají, ale bolestivé nejsou. Ucítíte jen mírné štípání. Po ošetření byste se však neměla vystavovat slunci, na laser je proto nejlepší přijít od podzimu do jara.


Pokud vás pleť nepříjemně pne, je vysušená a má sklony k šupinatění, vsaďte na její hloubkovou hydrataci pomocí mezoterapie. „Během ošetření proniká do podkoží koktejl cenných látek v čele s kyselinou hyaluronovou, aminokyselinami a vitaminy. Mezoterapie pleť hloubkově zhydratuje a zároveň poslouží jako prevence tvorby prvních vrásek,“ uvádí Markéta Majerová, hlavní korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic.

40 až 50 let

Nejčastější problém: prohlubování vrásek, ochabování pleti


Okolo čtyřiceti let už pleť přímo volá po omlazení. Přirozený impulz k němu pleti dodá například plazmaterapie. „Při ošetření se do podkoží aplikuje látka tělu vlastní – krevní plazma obsahující růstové faktory, které stimulují regeneraci pokožky. Díky aplikaci plazmy se v kůži začnou vytvářet nová kolagenová vlákna, zlepší se pružnost a textura pleti,“ vysvětluje Martina Neradová, korektivní dermatoložka z brněnské a jihlavské pobočky MEDICOM Clinic.


Chcete-li spíše zacílit na konkrétní mimické vrásky, zjemnit je a některé dokonce úplně vyhladit, vyplatí se vám ale spíše aplikace botulotoxinu nebo výplně s kyselinou hyaluronovou. Botulotoxinem se nejčastěji ošetřují vrásky v horní polovině obličeje, výplň s kyselinou hyaluronovou zase skvěle zjemní nosoretní rýhy, vrásky nad horním rtem nebo vyřeší prohlubně pod očima. Aplikace obou těchto látek patří v estetické dermatologii k těm vůbec nejvyhledávanějším omlazujícím ošetřením.

50 až 60 let

Medicomclinic

Nejčastější problém: ztráta pružnosti pleti, ochabování kontur obličeje


Povolenou kůži ve spodní části obličeje dovedou pěkně vypnout a zpevnit mezonitě. Jejich efekt přetrvává po dobu dvou až tří let, pak se nitě vstřebají. Kromě nití ale můžete vyzkoušet neinvazivní lifting obličeje Ulthera. O radikální omlazení se v tomto případě postará ultrazvuk – ten důkladně prohřeje podkoží, díky čemuž se v kůži začnou vytvářet nová kolagenová i elastická vlákna. V průběhu dalších měsíců až půl roku se vaše pokožka začne postupně znovu vypínat. Ošetření je natolik intenzivní, že ho stačí zopakovat nejdříve za dva roky.


Ve věku okolo šedesáti a více let už ovšem nejlepšího efektu omlazení zpravidla dosáhnete tzv. faceliftem. Plastickou operaci obličeje můžete v jednom operačním výkonu zkombinovat například s plastikou horních a dolních očních víček – zákroku, který má kromě estetického efektu i mimořádný zdravotní přínos. „Při samotném faceliftu ale střed obličeje zůstává téměř nedotčený, proto se po operaci vyplatí absolvovat i výše zmíněné ošetření vrásek aplikací botulotoxinu či výplní s kyselinou hyaluronovou na dermatologii. Až pak bývá pohled na omlazenou tvář opravdu dokonalý,“ dodává na závěr korektivní dermatoložka Katarína Třísková z MEDICOM Clinic v Praze a Ústí nad Labem.

Chcete se k nám na některé z těchto ošetření objednat? Ráda byste výběr ošetření nejprve zkonzultovala s některou z našich korektivních dermatoložek? Zavolejte bezplatně na číslo 800 254 642 nebo nám napište e-mail na clinic@medicomclinic.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu! :-)

Zpět