MEDICOM Clinic

5 tipů pro krásnější pleť a sexy tělo

18 Červen

Oddejte se naplno letním radovánkám a vychutnejte si pocit, že jste krásnější než kdy dříve. Jak na to? Stačí naslouchat své pokožce a doslova si ji hýčkat. Seznamte se s top pěticí ošetření, které tohle léto prostě musíte vyzkoušet!

1. Letní láska, letní sexy rty

Zvětšení rtů

Rty, které v létě přímo vybízejí k polibku… Uznejte, která z nás by přesně po takových netoužila? Plných, smyslných a příjemně vláčných rtů přitom můžete docílit relativně snadno pomocí výplně s kyselinou hyaluronovou. „Kyselina hyaluronová obsažená ve výplni je látka tělu vlastní, která je za dostatečnou hydrataci a regeneraci rtů přímo zodpovědná. Kromě toho ale ošetření umí dodat rtům i potřebný objem, zvýraznit jejich konturu nebo vyřešit problém s drobnou asymetrií,“ potvrzuje naše hlavní korektivní dermatoložka Markéta Majerová.

K aplikaci výplně se používá buď mikrokanylka nebo drobná jehlička a dobrou zprávou je, že ošetření téměř nebolí – většina těchto výplní totiž obsahuje anestetikum. A co je na tomhle ošetření ještě skvělé? Že jeho efekt uvidíte prakticky okamžitě. Nejvýraznější změny k lepšímu se ale na rtech dočkáte asi po 1 až 2 týdnech od aplikace a přirozeně plnější a vyživené rty by vám měly vydržet zhruba po dobu 6 až 10 měsíců. „Vždycky záleží na kvalitě výplně, použitém množství materiálu i na věku ženy. Po vymizení efektu doporučuji aplikaci zopakovat,“ dodává dermatoložka.

2. Pozdrav do slunce, zato bez vrásek

Před létem nebo ještě v jeho začátcích zkuste stihnout také aplikaci botulotoxinu do čela nebo vrásky nad kořenem nosu – tzv. glabely, které se lidově říká mračivka. Proč? Botulotoxin totiž umí mimické vrásky nejen vyhladit, ale také předcházet jejich další tvorbě a prohlubování. Díky jeho aplikaci se přestanete mračit do sluníčka, sval bude relaxovat jako kdyby byl sám také na dovolené a vrásky se vám vlastně ani nebudou mít jak vytvářet.

aplikace botulotoxinu

Ošetření navíc zabere jen pár minut, provádí se jen ambulantně a ucítíte při něm maximálně mírné píchnutí jehličkou, kterou vám korektivní dermatoložka látku aplikuje do místa, kde je zapotřebí tvorbu vrásek na určitou dobu pozastavit. „Účinek ošetření se zpravidla dostaví do 3 až 5 dnů a během dalšího týdne ještě narůstá. Na ošetření se vám vyplatí znovu přijít přibližně za půl roku. Látku aplikujeme ve velmi malém množství, není se tedy čeho bát. Vždy se snažíme o maximálně přirozený výsledek ošetření,“ dodává korektivní dermatoložka Katarína Třísková.

3. Koktejl živin pro svěží pleť

V horkém letním počasí může vaše pleť tiše trpět. Slunce ji dehydratuje, proto by vám na ní mohlo rychle přibývat jemných linek a vrásek. Speciálně v létě proto nemusí vaší pleti stačit ani každodenní péče hydratačními krémy či luxusními séry. Chcete-li mít jistotu, že jste pro její zdraví a krásu udělala maximum, dopřejte jí proto tzv. mezoterapii, hloubkovou hydrataci pleti provedenou zkušenou rukou dermatologa.

Ošetření se provádí buď tenkou jehličkou, drobnou kanylkou nebo speciální mezopistolí. Jejich pomocí vám až do podkoží pronikne směs cenných látek v čele s kyselinou hyaluronovou, vitaminy, minerály i antioxidanty. Mezoterapie se provádí ambulantně a přibližně hodinu před jejím začátkem vám může sestřička ošetřované místo raději znecitlivět krémem s anestetikem, díky němuž následně neucítíte žádnou bolest.

MUDr. Neradová

Kromě pleti v obličeji ale udělá tohle ošetření hotové divy také s kůží na krku, v dekoltu i na hřbetech rukou – krásně je omladí! „Mezoterapií se celkově zlepší vzhled pokožky, její struktura i pružnost. Kůže se zhydratuje, vypne, jemné vrásky na povrchu se vyrovnají. A mezoterapie je skvělá i jako prevence proti stárnutí pleti, proto ji můžu doporučit také ženám mladším třiceti let,“ tvrdí korektivní dermatoložka Martina Neradová z brněnské a jihlavské MEDICOM Clinic.

4. Konec trapasům z propocených triček

Prázdninové pařáky jdou bohužel ruku v ruce s nadměrným pocením. Pokud máte kvůli propoceným tričkám v podpaží každé léto zaděláno na trapas, určitě uvítáte ošetření, díky němuž uděláte s potem doslova krátký proces. Od nadměrného pocení vám pomůže botulotoxin – látka známá svými omlazujícími účinky, která se drobnými jehličkami aplikuje také buď do podpaží, dlaní nebo plosek nohou, kde dovede na určitou dobu nadměrnou činnosti potních žláz zastavit.

„Metodou BTX (= botulotoxinem) se zabrání přenosu nervového vzruchu na potní žlázky, čímž se pocení dočasně zastaví. Doba efektu tohoto ošetření je přechodná a individuální, nejčastěji však odpovídá 4 až 12 měsícům. Účinek botulotoxinu se dostavuje po 3 až 7 dnech, nejpozději pak do 14 dnů od ošetření. Metodu BTX provádíme na klinice ambulantně. Přibližně půl hodiny před aplikací látky necháváme v daném místě působit znecitlivující krém, díky němuž je ošetření bezbolestné,“ dodává Martina Neradová.

5. Štíhlejší a pevnější tělo do plavek

Rázová vlna

Sexy šortky, sukně a samozřejmě plavky… Chcete se letošní léto ukázat v tom nejlepším světle, zbavit se celulitidy, zpevnit tělo a celkově zeštíhlit? Kromě zdravějšího jídeníčku, správného pitného režimu a pravidelné dávky sportu vám postavu vylepší také LPG lipomasáž nebo rázová vlna. Obě ošetření dovedou nastartovat činnost lymfatického systému, zrychlit metabolismus, prokrvit kůži a celkově ji detoxikovat, navíc v těle aktivují proces tzv. lipolýzy – přirozeného štěpení tuků, takže vám hubnutí a rýsování postavy půjde mnohem snadněji a rychleji.

Pro co nejvýraznější efekt se však obě ošetření vyplatí podstoupit hned několikrát. Ideální je zakoupit si na klinice cenově zvýhodněný balíček LPG lipomasáží nebo rázových vln a na zvolené ošetření docházet 1 až 2x týdně. „LPG lipomasáž zároveň urychluje hojení jizev, hematomů a zmírňuje otoky po invazivních zákrocích. Rázová vlna pak pomáhá také při řešení drobných nerovností, které mohou na těle zůstat například po invazivní liposukci. Po několika těchto ošetřeních ale nerovnosti zpravidla ustupují. Pokožka se zpevní, vyhladí a efekt liposukce bývá dokonalý,“ popisuje plastický chirurg Petr Pachman z Brna.

Láká vás vyzkoušet některé z těchto ošetření, potřebujete poradit s výběrem? Volejte bezplatně na číslo 800 254 642 nebo nám napište svůj dotaz na e-mail clinic@medicomclinic.cz. Rádi vám poradíme a případně vás i rovnou objednáme :-)

Zpět