MEDICOM Clinic

„Obličej musí být v harmonii,“ tvrdí Markéta Majerová

02 Červenec

Jaké ošetření pleti jsou aktuálně v kurzu? Proč nemůžete věřit reklamám na pleťové krémy a které procedury už na sobě vyzkoušela naše hlavní korektivní dermatoložka? Zeptali jsme se! ;-)

Paní doktorko, můžeme věřit reklamám na omlazující krémy?

Co se týče pleťových krémů, měli bychom jimi pokožku každodenně opečovávat, nicméně jejich přesah na korekci vrásek či povadlou pleť je opravdu velmi omezený. Někdy proto s nadsázkou říkám svým klientkám, kterým aplikuji výplň s kyselinou hyaluronovou, že se konečně stane to, co jim v televizi slibují reklamy na omlazující krémy – pokožka se zpevní, vrásky vyhladí, podkoží se hloubkově zhydratuje.

ošetření pleti MEDICOM CLINIC

Jaké ošetření pleti jsou v poslední době nejžádanější?

Většina žen k nám přichází s požadavkem omlazení pleti. Trápí je mimické vrásky, které oslabují jejich sebevědomí, necítí se kvůli nim dobře. K nejvyhledávanějším výkonům proto jednoznačně patří aplikace botulotoxinu a výplní s kyselinou hyaluronovou. Ke každému klientovi je však nutné přistupovat individuálně a jednotlivé druhy ošetření pleti vhodně kombinovat.

Přístrojovým prohřátím pokožku například zpevňujeme, botulotoxinem korigujeme vrásky a výplněmi s kyselinou hyaluronovu kromě korekce vrásek také hydratujeme podkoží, upravujeme objemy v obličeji a tvarujeme rty. Pomocí laserů pak řešíme žilky, pigmentace, kožní výrůstky, akné nebo jizvičky, které po akné zůstávají. Nitěmi lze dokonturovat obličej, chemickým peelingem zjemnit pokožku. Možností je skutečně celá řada.

„Ke každému klientovi je nutné přistupovat individuálně a jednotlivé druhy ošetření pleti mezi sebou vhodně kombinovat.“

Může vzniknout na těchto zkrášlovacích procedurách závislost?

Osobně se s tím nesetkávám. Naopak jsem spíše toho názoru, že pokud si od nějaké drobné vady na kráse můžeme pomoci a je to pro nás bezpečné i cenově dostupné, není důvod se této šance vzdávat.

Medicom clinic

Velmi populární je omlazení botulotoxinem. Jaké má výhody?

Při snaze o vyhlazení a zjemnění vrásek je tato látka opravdu velkým dělníkem. Omlazení botulotoxinem však představuje pouze jednu z omlazujících metod, dlouhodobě si jen s ním klienti zkrátka nevystačí. Máme-li dokonale vyhlazené čelo, ale spadlé koutky a ochablé tváře, obličej nepůsobí pěkně. Není totiž v harmonii.

„Budete-li mít dokonale vyhlazené čelo, ale spadlé koutky a ochablé tváře, obličej nezapůsobí pěkně, protože nebude v celkové harmonii...“ 

Jaké ošetření pleti už jste absolvovala vy sama?

Vyzkoušela jsem si na sobě už asi úplně vše kromě vlasové mezoterapie. Jednou až dvakrát do roka si na sebe v tomto směru prostě udělám čas a dám svou pleť kompletně do pořádku. Jinak se ale vyřádím hlavně v ordinaci na svých klientkách :-)

Vyšetření znamének MEDICOM CLINIC

Ženy jak známo nerady stárnou. Jak je to ale s muži?

Muži k nám přicházejí zejména na kontrolu mateřských znamének, na odstranění kožních výrůstků nebo žilek. V současnosti je u nich také velmi žádaná zmíněná vlasová mezoterapie – ošetření podporující růst vlasů. Někdy u mužů korigujeme i výraznější vrásky, ale zatím to není příliš časté.

Chcete se k paní doktorce Markétě Majerové, naší hlavní korektivní dermatoložce, objednat na konzultaci? Volejte bezplatně na 800 254 642 nebo nám napište e-mail na clinic@medicomclinic.cz

Zpět