MEDICOM Clinic

8 jarních tipů, jak pečovat o dekolt

30 Duben

Na jaře nastavujete slunci nejen svou tvář, ale také dekolt – oblast, kde je pokožka velmi choulostivá, jemná a náchylná k předčasnému stárnutí. Proč kůže v oblasti dekoltu tak rychle stárne a jak tomu zabránit? Přečtěte si osm tipů od naší korektivní dermatoložky Ivy Obstové.

MUDr. Obstová

V péči o dekolt a pleť v obličeji by v zásadě neměly být rozdíly. Potíž je ale v tom, že se na krk, šíji a dekolt velmi často zapomíná... „Mezi nejčastější vady na kráse v oblasti dekoltu patří vrásky, ale kromě toho také nerovnoměrná pigmentace, hnědé nebo naopak světlé skvrny, dále suchá a povadlá kůže, drobné kožní výrůstky či nerovnosti a výskyt červených teček, tzv. hemangiomků,“ vyjmenovává na úvod korektivní dermatoložka Iva Obstová a přidává své tipy, jak lze těmto drobným vadám na kráse úspěšně předcházet:

1. Používejte vhodnou kosmetiku

Pleť v oblasti dekoltu bývá v porovnání s obličejem sušší a mnohdy i citlivější. S ohledem na to se ji vyplatí ošetřovat nejlépe produkty, které jsou přímo určené k péči o tuto oblast. Pokud takovou kosmetiku doma nemáte a používat nechcete, alespoň zvolte krémy či séra s o něco mastnější texturou.

2. Naučte se spát na zádech

Svislé linky v oblasti dekoltu se vám můžou snadno vytvořit například i spaním v oblíbené poloze na bok, kvůli které se kůže do rána značně pomačká. V mládí se vám pokožka během dne opět sama vypne, ale s přibývajícím věkem se budou linky naopak prohlubovat a navíc už v dekoltu zůstanou.

3. Pleť hloubkově hydratujte

Medicom Clinic

Z ošetření sloužících jako prevence tvorby vrásek v dekoltu zkuste mezoterapii. „Jedná se o hloubkovou hydrataci pleti pomocí kyseliny hyaluronové – látky tělu vlastní, která je v těle přímo zodpovědná za výživu a hydrataci kůže. Během ošetření pronikají až do hlubších vrstev pokožky i další cenné látky, například antioxidanty a vitaminy. Díky mezoterapii se pokožka nejen hloubkově zhydratuje, ale také se v ní zaktivují regenerační procesy. Stane se proto pevnější a pružnější, dokonce z ní vymizejí jemnější vrásky,“ tvrdí Iva Obstová.

4. Nezapomínejte se chránit před sluncem

K nejčastějším příčinám, proč kůže v oblasti dekoltu ztrácí na pružnosti a velmi rychle stárne, nebo se na ní objevují pigmentové skrvny, patří právě opalování a nedostatečná ochrana kůže před UV zářením. Před pobytem na slunci proto do dekoltu vždycky aplikujte dostatečnou vrstvu krému s SPF 50 nebo SPF 50 +.

5. Ve sprše si dopřejte masáž

Kromě čištění pleti v dekoltu ráno a večer je na místě i občasná jemná masáž sprchou. Na konci sprchování můžete kůži v této oblasti krásně prokrvit pravidelným střídáním proudů teplé a studené vody.

6. Udělejte si čas na peeling

Přibližně jednou týdně dekolt ošetřete i pleťovou maskou, lehkým peelingem nebo sáhněte po kosmetice bohaté na ovocné kyseliny. Vyzkoušejte také chemický peeling, který provádíme právě na našich estetických klinikách. Procedura pleť v dekoltu viditelně projasní, vyhladí a zbaví ji povrchové pigmentace i případného akné.

7. Posviťte si na svůj jídelníček

Pružnost pokožky v dekoltu stojí za to podpořit i vyváženým jídelníčkem bohatým na ovoce a zeleninu. Zároveň se vám vyplatí dostatečně pít, a to hlavně neperlivou vodu s citronem. Díky tomu pokožce zajistíte více vláhy, čímž zabránite jejímu vysychání a tím pádem předejdete rychlému stárnutí.

8. Naučte se dekolt pěkně nalíčit

Toužíte-li po okamžitě krásnějším dekoltu, opatřete si také tělový make-up nebo rozjasňující pudr. Zmíněné produkty pokožku v dekoltu krásně projasní, sjednotí její tón a hlavně na ní spolehlivě zamaskují veškeré drobné nedokonalosti, které chcete před svým okolím utajit.

Chcete se objednat k některé z našich skvělých korektivních dermatoložek na konzultaci svých problémů s pletí? Zavolejte na naše bezplatné číslo 800 254 642 nebo nám napište na clinic@medicomclinic.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu! ;-)

Zpět