MEDICOM Clinic

Letní dovolená: Jak na ni připravit svou pleť?

25 Červen

Vyrážíte na zaslouženou a dlouho očekávanou letní dovolenou? Zjistěte, jak a čím na ni nejlépe připravit svou pleť a jaké kosmetické zázraky byste si rozhodně měla vzít s sebou.

Co (ne)udělat předem 

MUDr. Majerová

Míříte-li vyloženě za sluncem, určitě se vám vyplatí, když svou pleť na extrémní porci slunění předem připravíte. „Nebojte se občasné návštěvy kvalitního solária. Díky němu si na pokožce vytvoříte lehký bronzový základ. S dostatečným předstihem můžete začít i s každodenním užíváním beta-karotenu, doplňku stravy. Před cestou do tepla naopak vynechejte jakékoliv laserové ošetření kůže. Pokožka by po něm byla na slunce ještě citlivější, hrozila by vám nežádoucí kožní reakce,“ vysvětluje Markéta Majerová, korektivní dermatoložka z pražské a ústecké MEDICOM Clinic.

Povinná kosmetická armáda

Ať už za sluncem letíte, jedete autobusem nebo autem, dejte si pozor na klimatizaci. Myslete na to, že dovede pleť nadměrně vysušit, proto se na plánovanou dlouhou cestu raději vybavte termální vodou ve spreji, kvalitním pleťovým sérem s vitaminy E i C a na celý pobyt si doma samozřejmě nezapomeňte ani svůj denní hydratační a noční regenerační pleťový krém. Jako okamžitá hydratace pleti vám poslouží také jakákoliv hydratační maska, kterou si můžete vzít buď s sebou, anebo jí svou pleť potěšit už večer před cestou.

„Kromě zmíněné kosmetiky nezapomeňte ani na zvláčňující balzám na rty a kapky do očí. Klimatizace totiž dráždí nejen vaši pleť, ale také oči. Po celou dobu cesty mějte u sebe i láhev s neperlivou vodou a navlhčené ubrousky, které vaši pleť kdykoliv příjemně osvěží i ji zbaví veškerých drobných nečistot. Máte-li problémy s žilním systémem, náběh na křečové žíly nebo sklony k otokům, přijdou vám vhod také stahovací podkolenky,“ uvádí své tipy na pohodlné cestování Markéta Majerová.

medicom clinic

Na samotnou cestu se vám rovněž vyplatí vzdát líčidel. Pokud se úplně nenalíčená necítíte dobře, zkuste svůj make-up, pudr nebo korektor, pod nimiž pleť špatně dýchá a póry se zanášejí, nahradit alespoň jejich podstatně odlehčenější krycí verzí – tónovaným krémem.

V neposlední řadě se na letní dovolené samozřejmě neobejdete ani bez kvalitní opalovací emulze či krému. Ideální jsou přípravky disponující SPF 50 nebo SPF 50+, které pokožce zajišťují nejvyšší možnou ochranu před UVA i UVB zářením. Máte-li problematickou pleť a řešíte akné, můžete na obličej kromě opalovacího krému aplikovat také speciální make-up nebo tónavný krém, který už SPF 50 přímo obsahuje.

Pleť zpátky ve formě

Až se z letních radovánek vrátíte domů, objednejte se k nám na tzv. mezoterapii hloubkovou hydrataci pleti. „Při ošetření proniká až do podkoží směs cenných látek v čele s kyselinou hyaluronovou, látkou tělu vlastní, která je za hydrataci a regeneraci pokožky přímo zodpovědná,“ vysvětluje dále dermatoložka, podle které je mezoterapie vhodná nejen k účinnému zhydratování a regeneraci pleti, ale také se hojně využívá pro oblast krku, dekoltu a hřbetů rukou. 

Chcete se k nám na mezoterapii raději objednat hned teď? :-) Volejte bezplatně na číslo 800 254 642 nebo nám napiště e-mail na clinic@medicomclinic.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám krásnou dovolenou! :-)

Zpět