MEDICOM Clinic

Příběh paní Jarmily: „Moje oči omládly a jejich líčení mě opět baví!“

10 Září

Kvůli kožním převisům v oblasti horních víček nebylo líčení pro paní Jarmilu (55) vůbec snadné. Oční stíny se jí špatně nanášely, řasenka se neustále rozmazávala. Její tvář navíc působila starším i poněkud unaveným dojmem. Pomohla až plastická operace...

medicom clinic

Poslední roky si paní Jarmila všimla, že její tvář nějak rychle stárne. Nespokojená byla především s povislou kůží v oblasti horních víček. Kožní převisy jí komplikovaly vidění a vypadala kvůli nim starší. Věděla, že jí od problémů dávno nepomůže žádná omlazující kosmetika, a tak začala zvažovat plastickou operaci horních víček.

Chvíle rozhodnutí

K zákroku se paní Jarmila odhodlávala asi rok. Vyptávala se svých kamarádek a známých na zkušenosti s takovou operací a hledala si různé informace o operaci víček na internetu. „Nakonec mě přesvědčily až srovnávací fotografie před a po zákroku, které jsem si prohlédla na stránkách MEDICOM Clinic,“ tvrdí Jarmila. Zákrok proto nakonec podstoupila právě u nás, konkrétně na pražské pobočce u plastického chirurga MUDr. Pavla Horyny.

medicom clinic

„Na klinice o mě bylo po celou dobu skvěle postaráno a přestože mám fóbii z bílých plášťů a zákroku jsem se zpočátku bála, díky panu doktorovi ze mě veškerá obava rychle spadla.“ Paní Jarmile prý hodně pomohl také personál na sále. „Sestřičky se mě neustále ptaly, jestli mi není zima nebo naopak příliš horko. Měly opravdu zájem a starost. Myslím, že přesně takové vlídné zacházení člověk v tu chvíli potřebuje,“ dodává.

Vše šlo hladce

Operace paní Jarmily proběhla bez jakýchkoliv komplikací a trvala zhruba 45 minut. Paní Jarmila ji podstoupila v lokální anestezii, a tak během operace viděla jakési světlo. Nepříjemné jí ale nebylo, navíc ji na to lékař předem upozornil. „Byla jsem ráda, že při operaci zůstávám v kontaktu s panem doktorem a sestřičkami. Ani žádnou bolest jsem při operaci necítila, jen mírný tlak na víčko. A dobře mi bylo i bezprostředně poté.“

medicom clinic

Díky operaci se paní Jarmila zbavila kožních i svalových převisů a také tukových váčků v oblasti horních víček. Tím se jí ulevilo od potíží spojených se zhoršenou kvalitou vidění, nadměrným slzením očí i častějšími bolestmi hlavy. „Přestože se operace provádí klasicky skalpelem, její výhodou je, že po ní zůstává jen zcela nenápadná jizvička ukrytá v přirozeném očním záhybu,“ dodává ještě jednu výhodu operatér Pavel Horyna.

Konečně doma

Hned po zákroku mohla paní Jarmila odejít domů, kde ji čekal zhruba týdenní klidový režim. „Klientce jsem doporučil spát v poloze na zádech s hlavou ve zvýšené poloze, nepředklánět se a první 2–3 dny po zákroku oči ledovat přes obklad,“ dodává Pavel Horyna, k němuž se Jarmila po týdnu od zákroku vrátila na kontrolu spojenou s vyndáním stehů. „Poté jsem paní Jarmile ještě doporučil promazávat oční okolí mastí a v oblasti jizviček provádět tlakové masáže.“

MEDICOM CLINIC

Po dvou týdnech od zákroku zmizely paní Jarmile drobné modřinky i otoky kolem očí a ona zase mohla dělat všechno jako dřív. A jak je spokojená s výsledkem operace? „Kůži kolem očí mám najednou opět krásně vypnutou, a tak si připadám, jako kdyby mi bylo tak o pět let méně. Oči si teď dokážu bez problémů nalíčit, ale hlavně mě těší, že teď vypadám podstatně lépe i bez všech líčidel,“ pochvaluje si Jarmila, která si myslí, že se do péče pana doktora Horyny nesvěřila naposledy. Výsledek operace ji totiž utvrdil v tom, že obavy byly zbytečné a že by stálo za to podstoupit i plastiku dolních víček. Pak totiž bude omlazení jejích očí kompletní.

Zvažujete podstoupit plastickou operaci horních nebo spodních víček? Zavolejte na tel. číslo 800 254 642 (800 CLINIC), kde se o zákroku dozvíte podrobnější informace, anebo se rovnou domluvíte na konzultaci operace s některým z našich plastických chirurgů. Těšíme se na vaši návštěvu :-)

Zpět