MEDICOM Clinic

Nikola se raduje z jemnějších rysů. Díky plastice nosu její tvář opravdu prokoukla!

20 Srpen

Velký a křivý nos trápil Nikolu (24) už od puberty. Kvůli nosu si připadala ošklivá a nevěřila si. Zdravé sebevědomí jí dodala až plastická operace nosu, tzv. rhinoplastika. A není divu, protože její tvář teď vypadá naprosto dokonale!

Medicom clinic

Už na základní škole se Nikole spolužáci posmívali. Říkali jí, že vypadá jako Ježibaba a ona se s jejich posměšky nikdy nedokázala příliš dobře vypořádat. Od devatenácti let navíc Nikola pracovala jako servírka v jedné pražské kavárně a její velký a křivý nos jí dost vadil i při kontaktu se zákazníky. „Neustále jsem si dávala pozor na to, abych se k nim při obsluhování nestavěla z profilu, protože mi připadalo, že z něj vyniká můj ošklivý nos ještě víc,“ tvrdí. Nikola se ale nechtěla celý život kvůli nosu trápit a snila o tom, že jednou podstoupí právě plastickou operaci.

Životní rozhodnutí

medicomclinic

Když se Nikola odhodlala zákrok podstoupit, vydala se právě k nám, do pražské MEDICOM Clinic, kde se jí ujal plastický chirurg Peter Ondrejka. Na konzultaci se společně domluvili na tom, jak bude celá operace probíhat a jak by měl nos podle přání Nikoly po zákroku zhruba vypadat. Operace nosu se prý Nikola vůbec nebála. „Naopak. Vždyť já se jí přímo nemohla dočkat!“ dodává s úsměvem sympatická blondýnka.

A jak zhodnotil průběh zákroku sám operatér? „Klientka u nás podstoupila kompletní rhinoplastiku, tedy plastickou operaci nosu uzavřenou technikou (vestibulárním přístupem). Nos byl velký a s patrným hrbolem. Slečna Nikola zákrok podstoupila v celkové anestezii, proto po něm následovala standardní jednodenní hospitalizace u nás na klinice.“ Podle jeho slov pak zákrok probíhal bez jakýchkoliv problémů, stejně jako hojení nosu během prvních týdnů, které Nikola trávila doma.

Medicomclinic

První dny hojení

Také podle slov Nikoly se hojení nosu obešlo bez nejmenších komplikací. „Nos mě vůbec nebolel, skoro mi neotekl. Vlastně se mi na něm udělaly jen dvě úplně malé modřinky,“ tvrdí statečně. Jediné nepříjemné pro ni prý bylo vytahování tamponády z nosu těsně před jejím propuštěním z kliniky. Jinak ale Nikola všechno zvládala na jedničku.

Kromě vyndání tamponády ovšem na Nikolu doma čekaly ještě další opatření. Tím hlavním bylo nošení speciální sádrové dlahy po dobu prvních dvou týdnů. „První týden permanentně, přes den i noc, druhý týden už Nikola dlahu přikládala pouze na noc,“ upřesňuje Peter Ondrejka.

Medicomclinic

Krásnější tvář

Z toho, jak operace nosu nakonec dopadla, je dnes Nikola opravdu nadšená. „Zpětně nechápu, proč jsem se kvůli svému nosu zbytečně tak dlouho trápila. Měla jsem s ním něco udělat už dřív a mohla jsem být šťastnější dávno!“ Nikola tvrdí, že si možná téměř nikdo neumí představit, jaká je to pro ni teď úleva. „Konečně nemusím řešit, jestli se na mě někdo dívá jen proto, že mám křivý nos. Naopak! Teď si lidé možná říkají, jak mám ten nos krásný. Ale hlavní je, že si to myslím já,“ směje se Nikola šťastně.

Našla jste se v příběhu Nikoly, také vás trápí velký a křivý nos? Zavolejte na bezplatné číslo 800 254 642 (800 CLINIC) a objednejte se k některému z našich zkušených plastických chirurgů na nezávaznou konzultaci zákroku. Nebudete litovat ;-)

Zpět