MEDICOM Clinic

Příběh paní Kateřiny: „Pevné a ploché břicho mám za odměnu“

11 Červen

Od porodu dvojčátek trápilo paní Kateřinu (36) ošklivě vypouklé břicho s velkým kožním převisem. Cvičení ani diety na povolenou kůži ovšem nezabíraly. Spokojenost s vlastním tělem vrátila dvojnásobné mamince až abdominoplastika.

Plastika břicha

Před více než rokem se paní Kateřina stala šťastnou maminkou dvojčátek. Narození Aničky a Viléma ovšem předcházelo nekonečně dlouhých deset let čekání a snažení se o miminko... „Na světě není nic krásnějšího, než když se vám narodí tolik vytoužené děti, ale myslím si, že i maminky by se měly ve svém těle cítit dobře. A to se mně osobně od porodu bohužel nedařilo,“ přiznává.

Od porodu Kateřině vadilo hlavně její břicho, které zůstalo ošklivě vypouklé a navíc s výrazně povolenou kůží. „Kožní převis byl opravdu velký a já tušila, že mi v tomhle případě žádné cvičení nepomůže. Proto jsem se rozhodla, že nebudu nic protahovat a raději si zajdu rovnou na konzultaci k plastickému chirurgovi.“

Konzultace u lékaře a den D

plastika břicha 2

V pražské MEDICOM Clinic se paní Kateřiny ujal plastický chirurg MUDr. Pavel Horyna, který dvojnásobné mamince doporučil právě tzv. abdominoplastiku, tedy plastickou operaci břicha. Během konzultace navíc lékař zjistil, že bude muset v případě paní Kateřiny řešit při operaci i rozestup přímých břišních svalů a pupeční kýlu.

„Paní Kateřina k nám přišla šestnáct měsíců po porodu dvojčat s přáním podstoupit úpravu vyklenutého a povoleného břicha. Doporučil jsem jí proto abdominoplastiku se zpevněním přímých břišních svalů a s ošetřením drobné pupeční kýly,“ potvrzuje lékař Pavel Horyna.

plastika břicha 4

Zpočátku se paní Kateřina zákroku trochu bála, ale lékař ji prý uklidnil, že se něco takového maminkám po vícečetných či opakovaných těhotenstvích stává poměrně často. Zákrokem pak dochází ke zpevnění rozestouplých svalů a k odstranění nadbytečné kůže s podkožním tukem. Po operaci se proto břicho maminek opět stává vypnuté a rovné. Zákrok se provádí v celkové anestezii a standardně po něm následuje dvoudenní hospitalizace na klinice. Po dobu následujících šesti týdnů od operace ale musí klientky nosit kompresivní břišní pás, který urychluje a usnadňuje hojení.

Hojení probíhalo hladce

Po zákroku tedy paní Kateřina strávila dvě noci na klinice, a pak už ji čekala domácí šestitýdenní rekonvalescence. „Kvůli ročním dvojčátkům jsem se doby hojení bála mnohem víc než samotné operace, ale musím říct, že už po prvních čtyřech dnech, kdy se o děti staral převážně manžel, jsem se cítila mnohem lépe. Od té chvíle jsem se dokonce znovu pouštěla do všeho, co běžně dělávám,“ tvrdí Kateřina.

Plastika břicha

Po abdominoplastice zůstala paní Kateřině na břiše jizva vedená kolem pupku a v podbřišku. Paní Kateřině to prý ale nevadí. S jizvou počítala, lékař ji na ni předem raději upozornil a beztak ji prý snadno schová do kalhotek, takže ve spodním prádle ani v plavkách nebude téměř vidět. „Klientce jsem také doporučil jizvu pravidelně promazávat a provádět speciální tlakové masáže. Pro rychlejší problednutí jizvy pak na klinice nabízíme také možnost laserového doošetření jizvy, a to na naší korektivní dermatologii,“ doporučuje Pavel Horyna.

Medicom clinic

A jak se Kateřina cítí dnes?Z výsledku operace jsem přímo nadšená a mohu ji ženám v podobné situaci jako jsem byla já jedině dopručit. Užívám si teď i takové maličkosti, jako že nemusím schovávat ani zatahovat břicho, když sedím. Mám ho totiž pořád krásně ploché! Nikdy dřív jsem se tak dobře ve svém těle necítila. Po dlouhém čekání na otěhotnění mi vlastně přijde, že mám tohle nové břicho tak trochu za odměnu,“ dodává šťastně Kateřina.

Chcete se o tomto zákroku dozvědět víc nebo se rovnou objednat na jeho konzultaci s plastickým chirurgem? Volejte bezplatně na 800 254 642 nebo nám napiště na clinic@medicomclinic.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Zpět