MEDICOM Clinic

Kouzlo hydratace: Čím jí své pleti zajistíte dostatek?

14 Květen

Suchá pleť má sklony rychleji stárnout, snadno se na ní vytvářejí drobné linky i hlubší vrásky. Pokud tedy chcete, aby vaše pleť vypadala stále svěží a fit, vyplatí se jí dopřát doping v podobě dostatečné hydratace.

Domácí péče

MEDICOM CLINIC

Pravidlo číslo 1: Pro každodenní péči o pleť si určitě pořiďte denní a noční krém s hydratačními účinky. A pokud máte pocit, že strádá nejen vaše tvář, ale i pokožka celého těla, určitě svou kosmetickou výbavu rozšiřte také o hydratační tělové mléko, tělové máslo nebo například tělový olej. Záleží, jaká konzistence je vám nejpříjemnější. Ve složení hydratačních tělových přípravků pak hledejte především glycerin, bambucké máslo nebo ureu. V pleťových krémech spoléhejte hlavně na kyselinu hyaluronovou a na vitamin E. Obě látky pleť výborně zregenerují.

„Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, zodpovědná za hydrataci a regeneraci pokožky. S věkem jí ale v kůži přirozeně ubývá, a tak je dehydratovaná a dochází k jejímu rychlejšímu stárnutí. Ostatně právě proto dnes tato kyselina platí za oblíbenou a častou složku nejen lékařské kosmetiky určené pro suchou pleť, ale také produktů z řad anti-age,“ uvádí Katarína Třísková, korektivní dermatoložka z pražské a ústecké MEDICOM Clinic.

V rukou profesionálů

MUDr. Katarína Třísková

Mnohem silnější koncentraci kyseliny hyaluronové ovšem pleti nabídne mezoterapie. Tato velmi rychlá a bezbolestná ambulatní procedura, kterou můžete vyzkoušet na našich klinikách, zhydratuje vaši pokožku s nesrovnatelně větším efektem, než jakým to dovedou veškeré kosmetické produkty. Čím to je? „Při ošetření se kyselina hyaluronová dostává do hlubších vrstev kůže a spolu s ní pronikají až do podkoží i další cenné látky, zejména vitaminy a antioxidanty,“ vysvětluje dermatoložka Katarína Třísková.

Mezoterapie vaši pleť nejen dokonale zhydratuje, ale poslouží i jako prevence tvorby vrásek. Ošetření se vyplatí podstoupit dvakrát ročně a kromě obličeje můžete tuto proceduru využít také k hydrataci krku, dekoltu nebo hřbetů rukou.

Chcete se o tomto skvělém ambulantním ošetření pleti dozvědět víc nebo se k nám na mezoterapii rovnou objednat? Volejte bezplatně na číslo 800 254 642 nebo nám napište e-mail na clinic@medicomclinic.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu! :-)

Zpět