MEDICOM Clinic

3 tipy, jak v létě pečovat o vlasy

13 Srpen

Přemýšlíte, čím v létě potěšit své vlasy, aby se netřepily, nebyly na první pohled vysušené od slunce, ale naopak se zdravě leskly? Máme pro vás 3 dobré rady, jak své vlasy zaručeně dostanete do prázdninové krásy a pohody.

Medicomclinic

Většina z nás si zvykla dávat v létě pozor na svou pleť – alespoň přes poledne se před sluncem schovávat do stínu, natírat se opalovacím krémem s ochranným UV faktorem i tělovým mlékem po opalování. Běžně také nosíme sluneční brýle a pokrývku hlavy, kšiltovku nebo klobouk. Jenže ruku na srdce: Co v létě skutečně děláme pro své vlasy? Tedy kromě toho, že je neustále namáčíme v chlorované vodě v bazénu nebo ve slané vodě v moři a k tomu je navíc převážnou část dne i celých prázdnin vystavujeme slunci...?

Na svoje vlasy zkrátka velmi často zapomínáme, anebo se nám sice nelíbí, jak v horkých letních dnech vypadají, ale vlastně příliš nevíme, co s nimi. Sepsali jsme pro vás proto 3 zaručené tipy, jak o své vlasy během léta pečovat:

1. Hydratace a sluneční ochrana

Do své letní kosmetické výbavy si nezapomeňte pořídit šampony a kondicionéry bohaté na hydratační a regenerační složky, především na kyselinu hyaluronovou a vitamin E. Kromě toho si pořiďte i sprej na vlasy s ochranným UV filtrem a stejně jako opalovací krém na pokožku noste s sebou k vodě právě i tento přípravek. Díky němu budou vaše vlasy chráněné před sluncem – nebudou tolik vysušené a ještě vás potěší příjemnou a svěží vůní. Alespoň jednou týdně pak vlasům dopřejte hydratační masku nebo si udělejte domácí zábal z kokosového oleje.

Vlasy netrapte ani zbytečným fénováním, žehlením nebo naopak jejich natáčením. Využijte vyšších letních teplot a raději je nechejte uschnout přirozeně. Pokud je přece jen potřebujete vyfénovat, aby měl váš účes lepší tvar, alespoň při foukání zvolte co nejnižší možnou teplotu.

medicomclinic

2. Správné doplňky stravy

Ke krásným a zdravým vlasům si v létě můžete dopomoci i některými vitaminy a minerály. Jaké z nich prospějí vašim vlasům nejvíce a proč? „Vlasy se skládají z množství chemických prvků, proteinů, aminokyselin, lipidů a vody, proto doporučuji v průběhu léta užívat především betakaroten, vitamin B a zinek. Betakaroten je antioxidant, který vlasy i vlasovou pokožku chrání před oxidativním stresem (UV zářením). Vitamin B omezuje vypadávání vlasů, tvorbu lupů a rovněž nabízí vlasům určitou UV ochranu. Zinek vlasy posiluje a zabraňuje jejich vysoušení,“ vysvětluje korektivní dermatoložka Martina Neradová z MEDICOM Clinic v Brně a Jihlavě.

3. Regenerace a výživa vlasů

Kromě regenerační vlasové kosmetiky a užívání vhodných doplňků stravy vlasům prospěje i hloubková hydratace a výživa pomocí tzv. vlasové mezoterapie. Jedná se o esteticko-dermatologické ošetření, které můžete podstoupit právě na našich klinikách.

„V rámci ošetření se pracuje s účinnou látkou Dermaheal HL bohatou zejména na růstové faktory, kmenové buňky, vitaminy skupiny B, aminokyseliny a zinek. Díky takovému koktejlu živin se vlasy postupně začnou obnovat – stanou se lesklejší, vitálnější, celkově zdravější a dokonce zhoustnou,“ chválí účinky vlasové mezoterapie korektivní dermatoložka Iva Obstová z pražské MEDICOM Clinic. Podle ní je však vhodné pojmout vlasovou mezoterapii jako ucelenou léčebnou kúru, kterou je vhodné podle charakteru obtíží s vlasy zopakovat nejméně pětkrát.

medicomclinic

Chcete se k nám na vlasovou mezoterapii objednat, dozvědět se o tomto ošetření více informací, nebo zvažujete zcela jiný druh ošetření a uvítáte naše rady? Zavolejte na bezplatné číslo 800 254 642, případně nám napište na e-mail clinic@medicomclinic.cz. Těšíme se na Vaši návštěvu v některé z našich klinik! ;–)

Zpět