MEDICOM Clinic

6 tipů, jak se po létě zbavit pigmentových skvrn

03 Září

Pokud jste svou tvář během léta ochotně nastavovala slunci a nedostatečně svou pleť chránila před sluncem, zřejmě se vám na ní objevily nevzhledné hnědé flíčky. Seznamte se s šesti možnostmi, jak se jich šetrně i poměrně rychle zbavit.

1. Investujte do bělicí kosmetiky

Na pigmentové skvrny v povrchových vrstvách kůže dobře pomáhá lékařská kosmetika. Co se týče složení, vybírejte si přípravky bohaté nejlépe na extrakt z hroznových jader, výtažky z alpských rostlin, lékořici a vitaminy E i C – „éčko“ je skvělý antioxidant a „céčko“ má prokázané bělicí účinky. Produkty používejte vždy pouze z jedné řady a od jedné kosmetické značky. Dobře vám poslouží čisticí emulze s jemným exfoliačním účinkem, denní i noční krém proti hyperpigmentaci, stejně jako bělicí sérum. Od kosmetiky ale nečekejte zázraky a už vůbec ne na počkání. Účinek produktů se obvykle dostaví až po dvou až třech měsících jejich každodenní aplikace. Navíc se musí jednat o pigmentové skvrny, které se vyskytují jen v povrchových vrstvách kůže.

2. Aplikujte domácí peeling

MEDICOM CLINIC

Pro domácí péči si můžete pořídit ještě peeling. Zvolte ideálně takový, který obsahuje vysoký podíl hydroxykyselin. Pomáhají totiž pleť barevně sjednotit a opticky rozzářit. Svědčit by vám mohl například peeling s obsahem kyseliny glykolové, která omezuje nejen viditelnost pigmentových skvrn, ale přispívá i k vyhlazení jemných linek v obličeji a celkově regeneruje pleť poškozenou sluncem. Kosmetika s obsahem této kyseliny je vhodná právě k používání během podzimních a zimnních měsíců. Na zimní exotickou dovolenou ani vysoko do hor, kde praží slunce, si ji však neberte. Při kontaktu se slunečními paprsky by totiž mohlo dojít k nežádoucí alergické reakci.

3. Vsaďte na efekt hydroxykyselin

Pokud vás na provádění domácího peelingu příliš neužije, přijďte raději rovnou k nám na estetickou kliniku, kde můžete na tmavé skvrny od slunce pro začátek vyzkoušet chemický peeling. Ošetření vám pomůže od pigmentových skvrn v povrchových vrstvách kůže, k jejichž tvorbě dochází právě nadměrným sluněním v kombinaci s vaší nedostatečnou ochranou před UV zářením. Většina těchto skrvn by vám v průběhu zimy s největší pravděpodobností nakonec vybledla sama, ale proč zbytečně čekat a nedopřát si krásnější tvář co nejdříve, když je to možné...? Chemický peeling navíc pomáhá řešit i akné a celkově pleť umí zjemnit a projasnit. Díky němu budete působit odpočatěji a možná i o pár let mladší. Výhodou také je, že celá procedura zabere pouhých pár minut a je vhodná pro všechny typy pleti.

4. Vyzkoušejte intenzivní pulsní světlo

Na pigmentace ve středních a hlubších vrstvách kůže už ale chemický peeling obvykle nestačí. Tehdy se vám vyplatí vsadit spíše na ošetření tzv. intenzivním pulsním světlem známým pod zkratkou IPL. To dokáže rozstřelit pigment, který se zhruba do týdne z pleti odloupne. Pulzní světlo zároveň prohřívá kolagenní vlákna v horní části kůže (dermis). Poškozená vlákna se smrští a nastartuje se jejich obnova. Při ošetření proto zároveň dochází k omlazení pleti, tedy k její rejuvenaci.

Dermatologie MEDICOM CLINIC

5. Kombinujte estetické metody

Proti pigmentacím ve středních a hlubších vrstvách kůže můžete vsadit i na kombinaci chemického peelingu a intenzivního pulzního světla. Metoda se nazývá Biored peel. Při tomto ošetření se v prvním kroku nanáší na ošetřovanou oblast chemický peeling, ve druhé fázi se pak lokalita ošetřuje speciálním světlolomným gelem, přes který se provádí ošetření právě intenzivním pulsním světlem. Koncovka přístroje IPL vyzařuje silné světlo, které se na povrchu kůže proměňuje v teplo – to odstraňuje pigment, zatahuje jemné kapiláry a obnovuje kolagenní vlákna.

6. Krém s UV faktorem používejte celoročně

Smiřte se s tím, že pokud se na vaší pleti pigmentové skvrny jednou objevily, budou se na ni rády vracet. Abyste jejich opakovanému výskytu předešla, je velmi důležité chránit svou pleť vysokým UV faktorem neustále. Na ochranu před sluncem (volte přípravky s SPF 50 nebo SPF 50+) se však vyplatí pamatovat nejen v průběhu léta, ale vlastně celoročně. I když se totiž zdá, že slunce třeba na podzim a v zimě nesvítí, je schované za mraky, nenechte se mýlit. K návratu a tvorbě dalších tmavých skvrn na pokožce dokáže hravě přispět.

Chcete se k nám na některé ze zmíněných ošetření objednat? Potřebujete poradit, jaká z metod by se na vaše pigmentové skvrny nejvíce osvědčila? Zavolejte na číslo 800 254 642 a zeptejte se na všechno, co vás ohledně hyperpigmentace zajímá či trápí, případně se k nám rovnou objednejte :-) 

Zpět