MEDICOM Clinic

Zvažujete liposukci? Na nejčastější otázky odpovídá plastický chirurg Petr Pachman

27 Srpen

Invazivní liposukce je stále nejefektivnější metodou, jak se můžete rychle a šetrně zbavit tuku v problémové partii. Pokud tedy máte pocit, že se vám přirozenou cestou zhubnout nedaří, nebo chcete efekt cvičení a posilování urychlit, liposukce představuje ideální řešení. Na všechno, co vás zajímá, odpovídá náš odborník ;-)

Pane doktore, kolik tuku lze liposukcí přibližně odsát?

liposukce

Záleží na velikosti tukového polštáře v dané lokalitě a také na tom, zda-li je liposukce provedena v lokální anestesii nebo v anestesii celkové, při které jsme schopni odsát více oblastí najednou, ovšem s vyšším rizikem nepřesností. Množství odsátého tuku z jedné oblasti v lokální anestesii se pohybuje mezi několika mililitry z podbradku, přes cca 500–1000 mililitrů ze středně velkých lokalit, až po cca 3 litry při velké vrstvě tuku. V celkové anestesii je limitem i bezpečnost zákroku, přičemž maximum čistého odsátého tuku se pohybuje okolo 4–5 litrů.

Může se tuk do daného místa časem opět vrátit?

Tuk se v již odsáté lokalitě neobjeví, pokud tedy klient opět výrazně nepřibere... I tehdy se ale tuk ukládá spíše do oblastí, kde liposukce provedena nebyla.

Dá se odsátý tuk ještě nějak využít?

Pokud by byl odběr tuku prováděný odlišnou technikou, pak ho lze přenést do jiných lokalit, například do prsou nebo do obličeje.

Je liposukce stále tak oblíbená metoda zeštíhlení, anebo ji už zastiňují jiné možnosti?

liposukce MEDICOM CLINIC

Liposukce je jednoznačně nejúčinnější metodou k redukci tuku, nedaří-li se tělu zhubnout přirozenou cestou. Jiné možnosti nefungují tak, jak bych si představoval – tedy že by měl výsledek odpovídat vynaloženému úsilí lékaře i klienta. Při liposukci se daná oblast nejprve napustí tumescentním roztokem, poté se při moderním přístupu použije např. laserový paprsek k rozpuštění tuku a tuk se závěr odsaje tenkou kanylou. Vše je prováděno v lokálním znecitlivění při veškerém možném komfortu pro klienta. Zákrok trvá hodinu až hodinu a půl.

Proč je nutné dbát po liposukci i na regeneraci a co se během ní smí a co ne?

Rekonvalescence je velmi důležitá a nelze ji opomenout jak ze strany lékaře prováděnými kontrolami po zákroku, tak zejména spoluprací klienta, a to ve smyslu nošení kompresního prádla typicky po dobu čtyř týdnů od operace. Po stejnou dobu není vhodné ani sportovat, zato lze velmi doporučit doplňková pozákroková ošetření, jakými jsou rázová vlna nebo LPG lipomasáž. Obecně lze říct, že naprostá většina klientů je po dvou dnech od podstoupení liposukce schopna vrátit se do práce a nemá významnější omezení.

Liposukce

Pro koho liposukce naopak není vhodná?

Není vhodná u vyloženě obézních klientů. Dále u klientů s některými druhy onemocnění, s břišní kýlou, ale také s nereálným náhledem na podstatu zákroku a možný výsledek.

MUDr. Petr Pachman

Mohou po liposukci zůstat na těle i následky, provede-li se zákrok špatně?

Následky se objevují velmi vzácně. Poškození estetického charakteru je častější spíše u nezkušeného plastického chirurga, případně u lékaře jiné odbornosti, který bohužel na některých méně renomovaných klinikách liposukce rovněž vykonává, aniž by měl. Jinak si upřímně myslím, že každý máme jen velmi malé procento nespokojených klientů. Tehdy jsou procesy hojení a příroda proti nám, přestože je vše provedeno správně.

Zvažujete, že liposukci podstoupíte? Objednejte se k nám na nezávaznou a navíc bezplatnou konzultaci zákroku! Stačí zavolat do našeho callcentra na číslo 800 254 642 a domluvit si termín! :-)

Zpět