MEDICOM Clinic

Plastická operace prsou: vaše nejčastější otázky, naše odpovědi

24 Září

Nejste spokojená s tím, jak vypadají vaše prsa, proto zvažujete plastickou operaci? Nedávno jsme na našem Instagramu odpovídali na dotazy týkající se právě tohoto zákroku. A protože mělo téma obrovský úspěch, rozhodli jsme se všechny informace poskládat i do článku...

MEDICOM CLINIC

Nedávno jsme vám na našem Instagramu dali prostor zeptat se na cokoli, co vás zajímá na téma plastická operace prsou. Na vaše otázky jsme poctivě odpovídali a protože bylo z počtu dotazů jednoznačné, že vás právě tento druh zákroku opravdu zajímá, rozhodli jsme se všechny otázky a odpovědi uspořádat také do článku tady, na našem blogu. Pokud vám odpověď na nějakou otázku stále leží v hlavě, možná na ni právě teď a tady najdete odpověď.

Jak dlouho po ukončení kojení je možné podstoupit zvětšení poprsí?

Optimální je počkat minimálně půl roku, který uplyne od ukončení kojení.

Jak dlouho trvá zotavení po operaci?

První týden po operaci je nutné dodržovat přísnější klidový režim. Nechodit do práce, neřídit, neohýbat se, nezvedat těžké věci (ani děti) a celkově příliš nenamáhat horní polovinu těla. Po 1–3 týdnech se můžete vrátit do zaměstnání (záleží na typu profese), do sportu se můžete opět pustit zhruba po 2 měsících.

Kolik stojí konzultace zákroku?

Cena konzultace zákroku činí 500 Kč. Pokud se však objednáte na operaci nejpozději do 14 dnů od konzultace, tato částka se vám od konečné ceny zákroku odečte. ;-)

Kolik nocí zůstávají ženy po těchto zákrocích u vás na klinice a jak často pak musejí chodit na kontrolu?

Po augmentaci prsou zůstanete u nás na klinice 1–2 noci. Následně vás čekají ještě 3 kontroly. Týden po zákroku přijdete na první z nich, po dalších 3 týdnech na druhou a na poslední kontrolu přijdete po 3 měsících od operace.

PLASTIKA PRSOU

Musejí se implantáty po nějaké době vyměnit?

V dnešní době jsou už implantáty natolik kvalitní, že není nutné je po nějakém čase měnit a podstupovat reoperaci. Všichni výrobci implantátů, které na klinice používáme, poskytují doživotní záruku. Každé těhotenství, kojení nebo výkyvy váhy samozřejmě můžou vzhled prsou změnit, ale implantát jako takový zpravidla zůstává bez poškození.

Jak se na úpravě poprsí projeví těhotenství a kojení? Není lepší s operací počkat až po dětech?

V tomto směru hraje velkou roli genetika. Některým ženám se po době těhotenství a následném kojení prsa nezmění vůbec, jiné následně podstupují modelaci. Je to zkrátka velmi individuální.

Jaká je minimální doba rekonvalescence, pokud se implantát vkládá pod sval?

První týden je nutné dodržovat klidový režim. Celý první měsíc by se ženy také měly vyhnout větší námaze. Do práce se můžete vrátit přibližně po 1–3 týdnech, záleží na typu povolání. Sport připadá v úvahu zhruba po 2 měsících od podstoupení zákroku.

Kdy se dávají implantáty pod sval a kdy pod mléčnou žlázu?

Pod sval se implantáty obvykle vkládají velmi štíhlým ženám s malými prsy, anebo sportovkyním s vysokým podílem svalů v těle. Vložení implantátu přímo pod mléčnou žlázu se pak volí zpravidla u žen, které trápí lehký pokles prsou a mají zvětšenou mléčnou žlázu. Zákroku ale vždy předchází konzultace, během které se s lékařem domluvíte, jaký postup bude pro vás a vaše tělo ten nejlepší.

plastika prsou

Je nutné po operaci dávat dreny?

Ano, dreny k provedení zákroku patří. Ale nemusíte se ničeho bát, je to jen součástí vaší cesty za krásným dekoltem :-)

Je možné po operaci prsou kojit?

Ano, určitě je. Operace vás o možnost kojení nepřipraví, při zákroku se totiž nijak nepoškozuje mléčná žláza. Implantáty nemají na kojení žádný vliv.

A jak je to s implantáty během těhotenství?

V průběhu těhotenství přirozeně dochází ke zvětšení objemu poprsí, ale na implantát nemají tyto změny žádný vliv.

Je možné podstoupit plastiku prsou na splátky?

Ano, zákrok lze na našich klinikách hradit také formou splátek.

Za jak dlouho po operaci se hrudník úplně zotaví?

O finální podobě prsou se dá hovořit přibližně tři měsíce po zákroku.

Chcete se objednat na konzultaci plastické operace prsou? Nenašla jste v článku otázku, na kterou by vás zajímala odpověď...? Zavolejte na linku 800 254 642, kde se dozvíte i domluvíte na všem potřebném. :-)

Zpět