Plastika nosu MEDICOM Clinic

Otázky a odpovědi na téma: Plastická operace nosu

15 Říjen

instagram MEDICOM CLINIC

Nos je dominantou obličeje, a tak velmi ovlivňuje celkové působení naší tváře. Plastická operace nosu, tzv. rhinoplastika, proto představuje velmi delikátní zákrok, k jehož provedení je třeba přistupovat obzvlášť zodpovědně a citlivě. Zvažujete tuto operaci? Pak určitě uvítáte odpovědi na nejčastější otázky k tomuto tématu...

Téma plastické operace nosu se před pár dny objevilo v našem stories na Instagramu. Pokud vám to uniklo nebo jste nestihli všechny otázky a odpovědi, právě teď máte možnost přečíst si je všechny na jednom místě a jako bonus ještě další, které se nám už do stories nevešly. Pokud to alespoň jedné nebo jednomu z vás usnadní rozhodování, zda do této operaci jít či ne, mělo to smysl! :-)

Jak dlouhá je čekací doba na konzultaci k zákroku, a pak na samotnou operaci?

Čekací doba na konzultaci k zákroku se pohybuje okolo 4 týdnů. Zhruba stejnou dobu, tedy další 4 týdny, potom trvá, než se k nám dostanete na operaci.

V kolika letech doporučujete podstoupit tento druh zákroku?

Optimální věkové rozmezí pro podstoupení rhinoplastiky se pohybuje od 18–40 let.

Plastika nosu MEDICOM CLINIC

Za jak dlouho po operaci je možné volně dýchat nosem?

Těsně po operaci lze dýchat pouze ústy, a to z důvodu tamponády v nose. Tu vám však odstraníme hned druhý den po zákroku. Od té chvíle už můžete normálně dýchat i nosem.

Jak dlouho nelze po plastice nosu cvičit a celkově vykonávat náročnější pohybovou aktivitu?

Sportování a větší fyzická zátěž je možná zhruba po 6–8 týdech od podstoupení operace.

Je možné udělat z velkého nosu malý, anebo se v takovém případě musí operace podstoupit třeba dvakrát?

Stačí jediná operace, ale určitě je nutné probrat vaše přání a požadavky na předchozí konzultaci s plastickým chirurgem.

Plastika nosu Medicom clinic

Jak dlouho po operaci musí být na nose sádrová dlaha?

Sádrová fixace je na nose prvních 7–10 dní po operaci. Záleží na konkrétním typu operace.

Lze provést v jednom zákroku plastiku nosu i zvětšení prsou?

Vše záleží na rozhodnutí lékaře a anesteziologa. Obecně ale doporučujeme podstupovat tyto druhy úprav odděleně.

Jak dlouho trvá samotná plastika nosu?

Plastika nosu

Rhinoplastika trvá okolo 45–90 minut. Zákrok je ukončený fixací nosu sádrovou dlahou a tamponádou nosních dírek.

Dává se do nosu tamponáda jen v některých případech nebo při každé operaci nosu?

Tamponádu je nutné použít vždy.

Kolik u vás stojí plastika měkkých částí nosu?

Na naší klinice v Brně stojí zákrok 30 000 Kč, v Praze 34 000 Kč. Cena zákroku je konečná, vše potřebné je v ní již obsaženo.

Bolí hojení nosu po operaci?

Pooperační bolestivost je skutečně velmi malá, snadno se dá překonat běžnými analgetiky. Záleží na prahu bolestivosti, někdo ani první dny po operaci léky na tlumení bolesti neužívá. Po zákroku se sice na nose a v jeho nejbližším okolí udělají modřiny, ale ty pouze nevypadají pěkně, bolestivé nejsou. Po 10–14 dnech od provedení zákroku navíc z obličeje vymizejí.

Před a po MEDICOM CLINIC

Jak dlouho trvá hojení nosu? A kdy je vidět jeho finální podoba?

Vlastní chirurgické hojení končí přibližně po 4 týdnech. Nos má tedy pěkný tvar zhruba po uplynutí této doby, i když u někoho se ještě po měsíci můžou objevit otoky. Hojení a jizvení vnitřních struktur nosu je zkrátka záležitost dlouhodobá. Výsledek proto reálně hodnotíme až po 2–3 měsících od termínu operace.

Stále jste nenašla odpověď na některou ze svých otázek? Zavolejte bezplatně na číslo 800 254 642 (800 CLINIC) do našeho callcentra, kde se dozvíte vše, co vás k tématu zajímá. Pokud budete mít zájem, na stejné lince se rovnou můžete domluvit na termínu nezávazné konzultace zákroku. To ostatní už dořešíte přímo v ordinaci s některým z našich plastických chirurgů. Těšíme se na Vaši návštěvu! :-)

Zpět