MEDICOM Clinic

Kyselina hyaluronová: Proč byste ji měla pleti dopřát a jak?

28 Leden

Tahle tělu vlastní látka je přímo zodpovědná za hydrataci a regeneraci kožních buněk, a tak zásadně ovlivňuje stav a kvalitu naší pleti. A protože s věkem kyseliny hyaluronové v podkoží ubývá, vyplatí se ji do pleti pravidelně doplňovat pomocí různých estetických metod. Jaké z nich vám můžeme jedině doporučit?

MUDr. Třísková MEDICOM Clinic

„Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní, zodpovědná za hydrataci a regeneraci pokožky. S věkem ale této látky v podkoží ubývá, proto bývá pleť často dehydratovaná a urychluje se její stárnutí. Kyselina hyaluronová se tedy stala oblíbenou složkou omlazujících kosmetických přípravků. V nesrovnatelně silnější koncentraci ji ovšem můžeme do pokožky aplikovat také v rámci různých ošetření z oblasti estetické medicíny a korektivní dermatologie,“ říká na úvod korektivní dermatoložka MUDr. Katarína Třísková. My vám nyní představíme tři nejpopulárnější metody.

1. Vyhladí drobné linky a zjemní hluboké vrásky

Úplně nejčastěji se tahle látka využívá k omlazení, zejména tedy k vyhlazení vrásek v obličeji. Pomocí výplně s kyselinou hyaluronovou se například zjemňují vrásky okolo úst, tzv. nosoretní rýhy, a často se výplň aplikuje také do oblasti pod očima, kde díky ní dochází k vyrovnání prohlubní a k odstranění temných kruhů.

Aplikace výplně s kyselinou hyaluronovou se vždy provádí ambulantně a zabere jen pár minut. Jedna výplň s kyselinou hyaluronovou odpovídá jednomu miligramu. Dávka se tedy aplikuje do pleti skutečně ve velmi malém množství. „Je lepší aplikovat látky spíše méně a počkat přibližně dva týdny, jakou práci v podkoží udělá. Pokud se bude zdát klientce po této době efekt příliš slabý, můžeme následně přidat. Pro co nejpřirozenější výsledek je vhodné přidávat postupně – to možné je. Ubírat už jednou aplikované množství výplně samozřejmě nelze,“ vysvětluje hlavní korektivní dermatoložka MUDr. Markéta Majerová.

2. Zhydratované, symetrické a krásně plné rty

zvětšení rtů

Stejnou látku lze v podobě výplně aplikovat také do rtu. Ošetření je vhodné podstoupit v zimě, kdy mají rty tendenci k vysychání, praskání a běžná péče pomocí balzámů k jejich hydrataci mnohdy nestačí. Nicméně aplikovat výplň s kyselinou hyaluronovou do rtu samozřejmě lze i v jakoukoliv jinou roční dobu a z jiných důvodů. Zejména tedy v případě, že toužíte po plnějších rtech, které budou vypadat více sexy. Stejně tak je možné aplikací řešit například drobnou asymetrii horního rtu.

Ošetření se rovněž provádí ambulantně, trvá v řádech několika málo minut. Látka se do rtu aplikuje tenkou kanylkou a protože se dané místo předem zaleduje, vpich je pro klientku méně nepříjemný. Většina výplní už navíc přímo obsahuje anestetikum, které výrazně ulevuje od bolesti tím, že ošetřovanou oblast znecitliví.  „Rty se stávají plnější ihned po ošetření, látka totiž v podkoží okamžitě začně pracovat a přirozeně nabývat na objemu. Finální výsledek ovšem lze hodnotit až po čtrnácti dnech od aplikace látky. Efekt vydrží přibližně půl roku, poté je vhodné ošetření zopakovat,“ dodává MUDr. Markéta Majerová.

3. Omlazená tvář i prevence tvorby vrásek

MEDICOM CLINIC

Jestli máte potřebu svou pleť celkově zregenerovat, zhydratovat a omladit, zároveň její stárnutí maximálně zpomalit, potom je pro vás jako stvořená mezoterapie. Jedná se o hloubkovou hydrataci pleti, při které se do podkoží opět aplikuje zejména kyselina hyaluronová, která je však v tomto případě ještě podpořená dalšími cennými látkami, zejména vitaminy, živinami i antioxidanty. Tuhle výživnou kombinaci látek lze vpravit do podkoží hned několika způsoby – injekcí, kanylkou nebo mezopistolí. Třetí možnost se v praxi využívá asi nejčastěji. Na přístroji se nastaví hloubka průniku jehliček i velikost kapek kyseliny hyaluronové

Ošetřením lze omladit nejen celý obličej, ale také pokožku na krku, v dekoltu nebo hřbety rukou. Pokud jde o bolest, bát se jí nemusíte. Necelou hodinu před ošetřením lze totiž na oblast aplikovat znecitlivující krém s anestetikem. Citlivější kůže může být první den po ošetření mírně začervenalá, ale na pleť je možné aplikovat tónovací krém, který stopy po aplikaci zakryje.

„Mezoterapie je ošetřením, které pravideně dopřávám své pleti i já. Doporučuji klientkám podstupovat mezoterapii preventivně, ideálně už od třiceti let a nejméně jednou, raději však dva až třikrát ročně,“ dodává nakonec MUDr. Katarína Třísková.

Ráda byste podstoupila některé z těchto ošetření nebo se o něm dozvěděla více? Zavolejte bezplatně do našeho callcentra na číslo 800 254 642, kde se můžete zeptat na podrobnosti o každém z námi nabízených ošetření nebo plasticko-chirurgickém zákroku. Případně si můžete po telefonu domluvit i termín své návštěvy u nás. Těšíme se! ;–)

Zpět