MEDICOM Clinic

Nejčastější otázky na téma: Plastická operace břicha

21 Leden

Jestli pozorně sledujete náš Instagram a naše instastories, určitě vám neuniklo téma plastické operace břicha, které jsme tam před pár týdny měli. Pokud vám stories naopak uniklo, máte možnost zjistit odpovědi na všechny otázky, které nám od vás přišly, právě teď a tady.

Jaké břicho je pro tzv. abdominoplastiku nejvhodnější?

medicom clinic

Záleží na stavu břicha – na množství přebytečné kůže a také na vaší váze. Aby byl efekt operace co nejvýraznější a břicho pěkné a štíhlé, většinou doporučujeme před operací dietu. Díky tomu, že klient před zákrokem trochu zhubne, můžeme pak odstranit veškerou uvolněnou kůži. Kdyby pacient radikálně snížil svoji váhu až po operaci, může se převis kůže vytvořit znovu. O stavu svého břicha se dozvíte vše na konzultaci, kde vás lékař prohlédne a probere s vámi nejvhodnější postup.

Jak poznám, jestli by pro mě byla vhodnější plastika břicha nebo liposukce?

Podstatné je, jak lékař vyhodnotí stav elasticity vaší kůže a také množství podkožního tuku. Abdominoplastiku vám navrhne, pokud vaše břicho vykazuje tyto znaky:

  • Kůže je natolik povislá a tvoří kožní převis, nebo je její elasticita natolik narušená, že po úbytku objemu tuku nebude schopna zpětného stažení.
  • Na břiše je minimální objem podkožního tuku a příčinou vypouklého tvaru je povolená svalovina.

Vypouklé břicho ale bývá i důsledkem viscerálního tuku. V takovém případě bohužel plastická operace ani liposukce břicha nepomůže. Chirurg vám doporučí začít s redukční dietou.

Medicom clinic

Je možné tuto operaci podstoupit po bandáži žaludku? Pod žebry mám umístěný port.

Ano, abdominoplastika pro vás zřejmě bude vhodným řešením. Před zákrokem bude ale nutné udělat sonografické vyšetření, abychom zjistili přesné umístění portu a operace proběhla v pořádku.

Kolik stojí plastická operace břicha?

Cena záleží na rozsahu zákroku, ale začíná na 44 000 Kč. Veškeré ceny naleznete na našich webových stránkách vždy u informací u každého konkrétního zákroku či ošetření.

Plastika břicha MEDICOM CLINIC

Lze abdominoplastiku podstoupit na splátky?

Nejen plastickou operaci břicha, ale všechny zákroky z oblasti plastické chirurgie u nás můžete podstoupit samozřejmě i na splátky.

Je možné podstoupit operaci břicha spolu s plastickou operací prsou v jednom zákroku?

Abdominoplastika je poměrně náročná operace, proto vám lékař určitě doporučí podstoupit každý zákrok zvlášť. Nicméně záleží i na charakteru operace poprsí. Zda-li by se jednalo o zvětšení, zmenšení nebo třeba o  modelaci. Spíše než abdominoplastiku je však možné zkombinovat liposukci břicha, a to například se zvětšením poprsí, tedy s augmentací.

Jak dlouho po porodu lze tuto operaci podstoupit?

Zákrok můžeme provést min. 6 měsíců po ukončené době kojení a stabilizaci vaší tělesné váhy. 

Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Doba hojení po operaci břicha odpovídá přibližně čtyřem týdnům. Jizva vám zůstane v oblasti podbřišku, ale snadno ji skryjete pod kalhotky. Menší jizvička bude i okolo pupku. Postupem času ovšem obě tyto jizvy vyblednou a nebudou tolik nápadné.

Nenašli jste odpověď na to, co vás nejvíce zajímá? Pořád vám v hlavě zůstalo několik otazníků? Neostýchejte se a zavolejte si pro odpovědi do našeho callcentra na bezplatné číslo 800 254 642. Nebo si nechcete nechat ujít další z našich stories? Staňte se fanoušky MEDICOM Clinic i na Instagramu. Těšíme se na vás! ;-)

Zpět