Zmenšení prsou MEDICOM Clinic

Příběh paní Marie: Zmenšení prsou jí ulevilo od bolestí zad i vylepšilo vzled

11 Únor

Kvůli velkému poprsí trápily paní Marii (48) silné bolesti zad. Na pohodě a dobré náladě jí pak nepřidávalo ani nakupování oblečení a vlastní odraz v zrcadle. Prsa měla ke své postavě zkrátka až příliš velká, proto se ve vlastním těle necítila dobře. Za podpory rodiny se proto odhodlala k redukci a modelaci prsou. Dobře udělala...

Zmenšení prsou MEDICOM CLINIC

Mít menší a hezky tvarovaná prsa, jaká mívala před narozením svých dětí, si paní Marie přála několik posledních let. Věděla, že menším objemem prsou by se jí totiž ulevilo od každodenních bolestí zad a zároveň by se tím vyřešily její problémy spojené s nákupem oblečení. „Takto strávený čas byl pro mě totiž hotovým peklem. Nemohla jsem si koupit to, co se mi opravdu líbilo, ale jen věci, které na mou postavu seděly. Jenže takových bylo opravdu málo,“ popisuje Marie.

Bylo tedy jasné, že by jí operace prospěla nejen po stránce zdravotní, ale i psychicky. Celkově by jí zákrok zvedl sebevědomí a přispěl k tomu, aby se ve svém těle cítila lépe a byla se sebou spokojená také po estetické stránce, což si přece zaslouží každá žena.

První návštěva na klinice 

MEDICOM CLINIC

S podporou svých dětí a dalších členů rodiny nakonec paní Marie našla odvahu vyhledat lékařskou pomoc. Vybrala si k tomu naší pražskou kliniku, konkrétně zkušeného plastického chirurga MUDr. Petera Ondrejku, s jehož přístupem byla podle vlastních slov od začátku maximálně spokojená. „Nervózní jsem byla jen do té doby, než jsem si s panem doktorem podala ruku. Už první návštěva kliniky a setkání s ním mě zkrátka utvrdily v tom, že jsem se rozhodla správně a to možná nejtěžší, tedy rozhodnout se, už mám vlastně za sebou,“ tvrdí Marie.

zmenšení prsoou

Při vstupní konzultaci s lékařem se Marie dozvěděla vše potřebné. Pan doktor ochotně zodpověděl veškeré její otázky, a tak rychle zmizely pochybnosti, které jejímu rozhodnutí logicky předcházely. Od lékaře se dozvěděla vše o průběhu zákroku a také dostala doporučení na vhodnou velikost prsou, která by nejlépe pasovala k její postavě. „Paní Marie se na mě obrátila s řešením problému větších prsou a s tím souvisejícími bolestmi krční páteře a nekomfortu nošení prádla. Klientce jsem po vyšetření doporučil zákrok redukční mammaplastiku – tedy zmenšení prsou a jejich modelaci,“ potvrzuje MUDr. Ondrejka.

Co se dělo v den zákroku

Dva měsíce po konzultaci paní Marie redukci a modelaci prsou podstoupila. Podle slov operujícího lékaře šlo všechno hladce. „Při zákroku v celkové anestezii došlo k redukci kůže a prsní žlázy, a to u prsu vlevo 360 g a vpravo 390 g. Byla přítomna menší předoperační asymetrie. Výsledek operace přinesl klientce velkou úlevu.“

medicom clinic

Stejné dojmy jako lékař měla i paní Marie. „Celý zákrok byl pro mě jedním velkým překvapením. Nečekala jsem, že se budu cítit dobře už bezprostředně po probuzení. A když došlo na to, že jsem se na svá nová prsa mohla konečně podívat, přišlo další překvapení. Byla jsem z nich totiž úplně nadšená!“

Vstříc novým zítřkům

MEDICOM CLINIC

I s odstupem času se zákrok podle paní Marie vydařil nad vlastní očekávání. Nesnesitelné bolesti zad se staly minulostí a nakupování spodního prádla je teď prý pro ni rozhodně také mnohem příjemnější činností. Několikadenní přísnější klidový režim po zákroku a dodržování určitých pravidel v době rekonvalescence se už tedy Marii několikanásobně vrátilo, a to v podobě vyššího sebevědomí i pozitivních ohlasů ze strany jejího okolí. „Ráda se teď na sebe dívám do zrcadla a cítím v sobě klid i ohromnou spokojenost s vlastním tělem,“ říká Marie nakonec.

Chcete podstoupit stejnou operaci jako paní Marie? Ráda byste se o zákroku dozvěděla další podrobnosti? Zavolejte bezplatně do našeho callcentra na číslo 800 254 642 a zeptejte se na vše, co vás zajímá. Budete-li chtít, můžete se po telefonu rovnou objednat na konzultaci tohoto zákroku k některému z našich plastických chirurgů. Nejlepší změny jsou ty k lepšímu... Přejeme Vám proto hodně odvahy a odhodlání! ;-)

Zpět