MEDICOM Clinic

Aplikace botulotoxinu: Vše, co si přejete vědět, ale bojíte se zeptat...

18 Únor

Nedávno jsme se na našem Instagramu ve stories věnovali omlazení pomocí botulotoxinu. Že nemáte Instagram nebo vám tohle téma prostě uniklo? Vybrali jsme do stories ty nejzajímavější otázky, které nám od vás přišly, a vytvořili z nich téma i tady, na našem blogu. Odteď už žádné otazníky ;-)

medicom clinic

Jak moc aplikace botulotoxinu bolí?

Vnímaná bolest při aplikaci botulotoxinu je velmi individuální, závisí na citlivosti a rozpoložení každého z nás. Pocit při aplikaci lze ovšem přirovnat k mírnému tlaku nebo malému štípnutí. Bolestivost je tedy minimální, navíc se k aplikaci používají velmi tenké jehličky.

Mezi lidmi panuje mýtus, že je botulotoxin pro tělo škodlivý. Je to pravda?

Látka botulotoxin se v estetické medicíně používá už od 80. let minulého století. Mnohem déle se dokonce používá v jiných oborech, jakými jsou neurologie nebo oftalmologie. V estetické medicíně se navíc pracuje jen s minimálním množstvím. Co se týče nebezpečí látka sama o sobě určitě nebezpečná není. Stává se nebezpečnou pouze v rukou nezkušeného (nedostatečně proškoleného) lékaře, anebo v případě, že není aplikován originál. Pro klienta se může stát aplikace nebezpečnou také tehdy, pokud zatají určité důležité údaje v předem vyplněné anamnéze. Rizikem je také porušení od lékaře doporučených opatření po zákroku.

Od kolika let je vhodné s aplikací začít, aby se zavčas předešlo tvorbě hlubokých vrásek?

Tvorba mimických vrásek je velmi individuální záležitost. O tom, jak rychle pleť stárne, rozhoduje mnoho faktorů, klíčové jsou zejména genetické dispozice a typ pleti (větší tendence k tvorbě vrásek má například suchá pleť). Nejnižší věková hranice, kdy je možné omlazení botulotoxinem podstoupit, je dosažení 18. roku. Z důvodu prevence se doporučuje přijít na první ošetření ve věku okolo 30 let.

Je aplikace vhodná i pro velmi citlivou pleť nebo při alergii?

Citlivá pleť překážkou není. V případě alergie pak záleží na tom, na jaké látky konkrétně je klient alergický. Rozhodnutí je na ošetřujícím lékaři. Před ošetřením je ovšem nutné svěřit se lékaři se všemi možnými zdravotními riziky.

aplikace kyseliny hyaluronové

Aplikuje se botulotoxin také do rtu?

K zvětšení rtů nebo hloubkovou hydrataci se používá pouze výplň s kyselinou hyaluronovou. Spolu s aplikací botulotoxinu platí vyplnění vrásek či rtů kyselinou hyaluronovou za vůbec nejčastěji vyhledávané ošetření, jaké na našich klinikách provádíme.

Co se děje s pletí poté, co vyprší účinek této látky?

Po zhruba 4–6 měsících, kdy vymizí účinek aplikované látky, se vrásky dostávají opět do stavu, v jakém byly před ošetřením. Někdy ale pleť zůstává i nadále v lepší kondici, ačkoli už zase pomalu stárne. Při opakované aplikaci botulotoxinu (doporučují se dvě ošetření ročně) se mimické vrásky výrazně zjemní, drobné linky pak vymizejí úplně.

Jak dlouho ošetření trvá?

Samotná aplikace je velmi rychlá. Většinou zabere okolo 15–30 minut. Záleží ale na rozsahu ošetřované oblasti.

Za jak dlouho po aplikaci je možné zajít do solária?

Solárium je možné navštívit nejdříve za 2 dny po ošetření.

aplikace botulotoxinu

Vážně se jedná o neúčinnější metodu omlazení pleti?

Pokud jde o mimické vrásky na čele, o vrásky nad kořenem nosu nebo jemné vějířky okolo očí, pak určitě ano. K zjemnění nosoretních rýh (ze stran rtů) se však používá výplň s kyselinou hyaluronovou, kterou se velmi často zjemňují také drobné vrásky nad horním rtem. Ošetření pomocí obou zmíněných látek lze také kombinovat, což v našich ordinacích provádíme dnes a denně. Díky tomu je totiž omlazení obličeje kompaktní a působí přirozeně.

Existují lidé, kterým botulotoxin aplikovat nelze?

Za kontraindikaci se považuje těhotenství a období kojení, závažná onemocnění, užívání některých léků nebo patologie kůže v místě aplikace – například aktivní ekzém nebo opar. Všechna rizika musí vyhodnotit korektivní dermatolog před aplikací.

Pořád jste nenašla odpověď na otázku, která vás k tématu aplikace botulotoxinu zajímá? Zavolejte bezplatně do našeho call centra na číslo 800 254 642 a dozvíte se další informace. Pokud budete chtít, můžete se na naší infolince rovnou objednat na konzultaci ošetření k některé z našich skvělých korektivních dermatoložek. Těšíme se na Vaši návštěvu! :-)

Zpět