MEDICOM Clinic

„Na svět se teď dívám jinýma očima,“ tvrdí po plastice víček pan Roman

25 Únor

Pana Romana (57) trápily věčně unavené oči z práce i jejich nadměrné slzení prakticky při jakékoliv sportovní aktivitě. Kromě toho si přál vypadat o pár let mladší. Podstoupil proto plastickou operaci horních víček a dnes ho mrzí jediné – že s operací zbytečně dlouho váhal.

Plastika víček

Pan Roman pracuje v nahrávacím studiu a protože neustále kouká do počítače, jeho oči dostávaly celý den pořádně zabrat. Problémy s viděním měl ale i při sportu. „Rád chodím do sauny, hodně běhám a boxuji a oči mi při všech těchto aktivitách dost slzely, celkově jsem kvůli kožním převisům na víčkách prostě špatně viděl.“

Zároveň pan Roman přiznal, že chtěl spojit příjemné s užitečným a operací ubrat z tváře i pár let. „Mám teprve jedenáctiletého syna, a tak jsem se chtěl cítit lépe i mezi výrazně mladšími tatínky,“ dodává s úsměvem. 

V rukou samotného primáře

Plastika víček_Medicom clinic

Za to, že se rozhodl zákrok podstoupit, je dnes nesmírně rád a vadí mu prý jediné – zbytečné váhání, které trvalo několik let. „Mohl jsem si ušetřit spoustu slz, to doslova, a také nepříjemných bolestí hlavy, které se zhoršeným viděním určitě souvisely. Při sportu jsem se léta nemusel tolik trápit a mohl jsem si to všechno víc užívat. Zkrátka a dobře: když bych věděl dopředu, že se mi operací až tolik uleví, šel bych do ní už dávno.“ 

Pan Roman si pochvaloval i chování veškerého personálu na naší pražské klinice a přístup pana primáře MUDr. Michala Pulse, CSc., od kterého se nechal operovat. Jak zákrok okomentoval přímo on? „Pan Roman u nás podstoupil plastickou operaci horních víček, tzv. blefaroplastiku. Zákrok se standardně provádí jen v lokální anestezii, tudíž mohl náš klient krátce po operačním výkonu odejít domů s poučením o následujícím klidovém režimu a domácí péči. Rekonvalescence trvala zhruba týden. Pro rychlejší hojení jsem klientovi doporučil prvních 24 hodin po operaci oči ledovat přes obklad pro omezení tvorby podlitin, spát naznak s vypodložením hlavy a 3x denně do očí aplikovat oční kapky.“ 

Plastika víček před a po

Obavy rychle vystřídalo nadšení

Z léků na bolest, které si pan Roman preventivně odnesl domů, si prý nakonec nevzal ani jeden. „Bál jsem se bolesti, jak při zákroku, tak i po něm, jenže ona kupodivu vůbec žádná nepřišla,“ tvrdí Roman a dodává, že pro něj byly vlastně jedinou nepříjemností drobné modřiny, které se mu po zákroku udělaly okolo očí. Do čtyř dnů po zákroku ale zmizely a dokonce ani po otocích v očním okolí nebyly po této krátké době ani památky. 

Plastika víček

„Vlastně bych ani nevěřil tomu, že mi zákrok může tolik prospět. Oči mě už vůbec nebolí, neslzí mi a zmizel i podivný tlak, který jsem kvůli kožním převisům na víčkách neustále cítil. Míval jsem při sportu kolikrát až jakousi mlhu před očima, ale od zákroku je to všechno pryč. Mám pocit, že se teď dívám na svět úplně jinýma očima,“ říká pan Roman nadšeně.

Skvělý pocit měl pan Roman i z toho, že se mu zákrokem opravdu povedlo omládnout. „Kolegyně v práci mi tvrdí, že teď vypadám mladší a mám prý takový více odpočatý a svěží výraz. Co na to říct? Takové komplimenty slyším od žen jedině rád!“ dodává na konec vesele. 

A jak se rozhodnete vy...?

Rádi byste podstoupili stejnou operaci jako pan Roman? Nebo víte, že by plastická operace víček prospěla vašemu partnerovi a chcete pro něj o zákroku zjistit další podrobnosti? Zavolejte na naši bezplatnou linku 800 254 642 a domluvte pro sebe nebo někoho ze svých nejbližších konzultaci tohoto zákroku. Nejlepší změny jsou přece ty k lepšímu... Těšíme se na vaši návštěvu! ;-)

Zpět