MEDICOM Clinic

Do léta hladké tělo? Nejvyšší čas začít s laserovou epilací!

04 Březen

MUDr. Katarína Třísková

Jestli se chcete v létě pochlubit hladkým tělem bez chloupků, měla byste je řešit už teď. Na trvalou epilaci je totiž nutné přijít víckrát a navíc v určitém časovém intervalu. Odměna je ovšem lákavá – na rozdíl od jiných metod vás laser zbaví chloupků natrvalo. Více prozrazuje v rozhovoru naše korektivní dermatoložka Katarína Třísková.

Lidé si často pletou epilaci s depilací. Jaký je mezi tím rozdíl?

Depilace je metoda, kterou se odstraní pouze viditelná část chloupku. Patří sem běžné holení žiletkou i některými typy strojků a také depilační krémy. Oproti tomu epilace je odstranění celého chloupku i s kořínkem. Epilace se dále dělí na dočasnou – provádí se vytrhávacími strojky, pinzetou, depilačními vosky či speciálními pastami – a na epilaci trvalou ve smyslu trvalého prořídnutí chloupků v dané lokalitě. K takovému druhu epilace pak slouží právě laser, anebo různé další druhy záření: IPL (= intenzivní pulzní světlo), elektrokoagulace jehlou či ultrazvuková epilace. Na našich klinikách však preferujeme právě epilaci laserem LightSheer DESIRE, protože tuto metodu i typ laseru považujeme za nejúčinnější.

MEDICOM CLINIC

Proč se vyplatí investovat právě do laserové epilace?

Protože tato metoda chloupky odstraňuje a ničí natrvalo. Její efekt se však samozřejmě odvíjí od typu chloupků, lokality epilace a také od fototypu kůže klientky či klienta. Obecně se dá říct, že se nejlépe epilují silné tmavé chloupky na světlé kůži. V takovém případě je epilace nejefektivnější, chloupky se likvidují nejrychleji. To ovšem neznamená, že jinou barvu chloupků z jiného fototypu kůže odstranit nelze. Jen je nutné počítat s tím, že si proces odstraňování vyžádá delší dobu, tedy vyšší počet opakování.

Jak dlouho jedno sezení trvá a přibližně kolikrát se musí procedura opakovat?

Délka ošetření se odvíjí od velikosti lokality, odkud se chloupky odstraňují. Odstranění chloupků z podpaží zabere například jen okolo deseti minut, chloupky nad horním rtem sotva pět minut, ale třeba lýtka můžou trvat i třičtvrtě hodiny až hodinu. Epilaci je většinou nutné zopakovat pět až sedmkrát, aby se chloupek zachytil v každé růstové fázi a mohl tím pádem zmizet z kůže natrvalo.

MEDICOM CLINIC

Nechávají se epilovat také muži nebo se jedná o výsadu žen?

Epilaci laserem volí nejen ženy, ale také stále vyšší procento mužů. Zatímco ženy si nejčastěji nechávají epilovat podpaží, třísla, bradu, horní ret a lýtka, u mužů převládají záda, hrudník, krk a často metodu využívají také pro korekci svých vousů v obličeji.

Je možné laserem epilovat i ženské přirození? 

Ano, samozřejmě. V posledních letech je to dokonce trend, vlastně to i stále více žen považuje za standard. Po oholení této oblasti žiletkou nebo po použití depilačního krému může docházet k opakovanému zarůstání chloupků, stejně jako k podráždění kůže nebo k zánětům. Laserová epilace je proto vhodným řešením. Hodinu před tímto ošetřením se na tuto choulostivou partii aplikuje znecitlivující krém, díky kterému je pak procedura pro klientku bezbolestná. Ošetření trvá zhruba dvacet minut a stejně jako v jiných oblastech se musí zopakovat tak pět až sedmkrát, než chloupky zmizí natrvalo.

Mohou při epilaci laserem nastat nějaké komplikace?

Díky speciálně vyškolenému personálu a vysoce kvalitnímu laseru se s komplikacemi vlastně nesetkáváme. Maximálně se jedná o dočasné zarudnutí ošetřované lokality, o dočasné vytvoření otoku v dané oblasti, anebo o přechodnou hyperpigmentaci či hypopigmentaci. Takové projevy jsou ale do určité míry normální a rychle odeznívají.

Zvažujete trvalou laserovou epilaci? Mezi jednotlivými procedurami je nutné dodržet rozestup okolo třech až čtyřech týdnů, tak dál neváhejte, a co nejdřív se k nám na ošetření objednejte. Trvalou laserovou epilaci si u nás můžete zakoupit ve formě cenově zvýhodněného balíčku, bližší informace se dozvíte po zavolání do našeho callcentra bezplatně na číslo 800 254 642.

A pozor, dobrou zprávou je, že i když by vám do léta nestihly z kůže natrvalo zmizet všechny chloupky, už po první proceduře prořídnou a jejich růst se s každým dalším ošetření výrazně zpomalí! Pokud jednotlivé procedury z balíčku nestihnete do léta vychodit (v letních měsících pokožku laserem raději neepilujeme), po létě můžete v proceduře opět pokračovat až do té doby, než chloupky z vašeho těla definitivně zmizí. Stojí to za to!

Zpět