MEDICOM Clinic

„Splnila jsem si sen a konečně se sama sobě líbím!“ říká Kateřina

03 Červen

Paní Kateřině (38) se její příliš velká prsa nikdy nelíbila. Omezovala ji ve výběru oblečení, při sportu i v práci. Po dvou porodech a době kojení bylo její vnímání sebe samotné ještě horší. Velká, povislá a těžká prsa se proměnila v mindrák jako hrom. Úlevy se dočkala až po výrazném zmenšení poprsí na naší klinice.

Ze svých prsou byla dnes dvojnásobná maminka Kateřina nešťastná už od doby dospívání. „Bolela mě kvůli nim záda a vadila mi při sportu. Záviděla jsem všem dívkám s malými a pevnými ňadry. Snila jsem o tom, že bych si jednou v létě oblékla šaty nebo top bez podprsenky,“ říká. Když její obří poprsí po porodech a kojení dvou dětí ještě výrazně pokleslo, byla pevně rozhodnutá, že podstoupí plastickou operaci.

MEDICOM CLINIC

Poprvé na klinice

Ke konzultaci zákroku si paní Kateřina vybrala přímo pana primáře MUDr. Michala Pulse, CSc., který operuje na naší pražské pobočce. „Byla jsem nervózní, ale jakmile jsem vešla do ordinace a podala si s panem doktorem ruku, uvolnila jsem se. Pan primář byl vůči mně moc milý, vstřícný a všechno mi do detailů vysvětlil. Najednou jsem věděla, že jsem na správném místě a v dobrých rukou,“ popisuje své pocity Kateřina.

Když nastal den D

MEDICOM Clinic

Malá nervozita se prý vrátila až v den operace. „Myslím, že to k tomu patří. Byla jsem strašně zvědavá, jak budou moje prsa po zákroku vypadat a už jsem to chtěla mít za sebou.“ Zmenšení prsou spojené s jejich modelací ale patří k náročnějším operacím, a tak si paní Kateřina poležela na sále dvě až tři hodinky. Podle slov primáře je to ovšem standard vzhledem k tomu, jak se při operaci podstupuje: „Zákrokem chceme docílit výrazné úpravy velikosti a váhy prsou. Zpevnění jejich tvaru vyžaduje řez kolem dvorce, vertikálně pod dvorcem a horizontálně v podprsní rýze.“ Zákrok se hojí jizvou, ale ta je už po několika měsících na těle jen velmi málo zřetelná.

Podle slov samotného primáře dopadla operace na výbornou a co je hlavní, stejně to vnímá i paní Kateřina. Když se probudila z narkózy na pokoji u nás na klinice, cítila se unaveně, ale šťastně. Její štěstí a radost se ještě mnohonásobně zvětšila, jakmile mohla poprvé od operace sundat z hrudníku obvazy a svá prsa si prohlédnout. „Pan primář se mě zeptal, jak se mi moje nová prsa líbí. Se slzami v očích jsem mu odpověděla, že jsou prostě nádherná!“ Po návratu domů pak paní Kateřina ještě musela zvládnout šest týdnů dlouhou rekonvalescenci, ale během té doby prý všechno probíhalo bez komplikací a naštěstí to i rychle uteklo.

Krásnější život v novém těle

MEDICOM CLINIC

Z paní Kateřiny je teď úplně jiný člověk. Díky výraznému zmenšení poprsí působí mnohem štíhleji a cítí se lehčí takříkajíc při každém kroku. „Konečně se líbím sama sobě! Ani nevíte, s jakou chutí jsem vyhodila z prádelníku všechny podprsenky s košíčky o velikosti E a nakoupila nové o velikosti B!“ tvrdí Kateřina.

Obrovské změny si na Kateřině hned všimlo i její okolí. „Všichni přátelé a známí mi chválí, jak dobře teď vypadám. A asi je ze mě cítit, že se tak hlavně cítím. Od rodiny jsem měla plnou podporu už od začátku a z výsledku jsou také přímo nadšení. Teď už si opravdu nemůžu na nic stěžovat, konečně jsem se svým tělem naprosto spokojená!“

Stejný zákrok by paní Kateřina doporučila každé momentálně váhající ženě či dívce, kterou trápí velké poprsí. „Nebojte se a splňte si svůj sen tak jako já. Stojí to za to, nebudete litovat!“

Nejlepší změny jsou ty k lepšímu

Chcete se objednat na konzultaci plastické operace prsou k některému z našich lékařů a za pár měsíců se radovat podobně jako paní Kateřina, která u nás zákrok podstoupila? Zavolejte bezplatně do našeho callcentra na číslo 800 254 642 a zamluvte si termín, kdy se u nás s některým z našich plastických chirurgů osobně potkáte. Těšíme se na vás! ;-)

Zpět