MEDICOM Clinic

„Operace horních víček mi opět otevřela oči,“ pochvaluje si pan Pavel

29 Červenec

Několik posledních let komplikovala Pavlovi (54) převislá kůže na horních víčkách vidění. Z estetického nedostatku se navíc rychle stal i problém zdravotní, když měl kvůli špatnému perifernímu vidění potíže například při řízení auta. Právě od té chvíle se však pro něj stala plastika víček nutností a dnes se jen sám sobě diví, proč s operací tak dlouho váhal.

Plastika víček

Panu Pavlovi stačilo, aby se na sebe jednou sebekriticky podíval do zrcadla, a hned mu bylo jasné, že kožní převisy na horních víčkách nejsou vůbec nic hezkého. „Sám sobě jsem připomínal psa baseta,“ líčí Pavel s humorem. Na rozdíl od něžného pohlaví by ho ale pouze estetické důvody nejspíš nikdy nepřiměly k tomu, aby plastickou operaci horních víček skutečně podstoupil. Rozhodly až problémy při řízení auta. „Najednou mi bylo jasné, že operaci podstoupit prostě musím,“ dodává ještě.

Z Pavlova rozhodnutí podstoupit operaci se radovala hlavně jeho manželka, která mu okamžitě doporučila právě naši kliniku. A protože to měl pan Pavel z Benešova nejblíže do Prahy, vyhrála z našich poboček ta pražská. Tam se Pavla ujal plastický chirurg MUDr. Petros Christodoulou, který na něj hned udělal obrovský dojem. „Pan doktor souhlasil, že je v mém případně operace horních víček opravdu nutná. Zároveň mě ale uklidnil, že jde o nenáročný a téměř bezbolestný zákrok s minimální dobou hojení. K tomu ještě dodal, že jde o jednu z nejčastějších operací vůbec a v tu chvíli byla moje nervozita dočista pryč,“ usmívá se Pavel.

MUDr. Petros Christodoulou

Průběh konzultace definitivně rozhodl

Na konzultaci se Pavel s lékařem domluvil na termínu zákroku. Jediné, co Pavlovi v tu chvíli nedošlo, byl fakt, že se v tu dobu bude konat mistrovství světa v jeho oblíbeném fotbale a kvůli obvazům na očích po operaci nejspíš několik zápasů neuvidí. „Některé zápasy jsem opravdu jen slyšel, ale při jiných jsem to nevydržel a na klíčové momenty utkání jsem si obvazy na chvíli sundal,“ přiznává Pavel.

Podle něj i samotného operatéra Petrose Christodouloua ale i tak operace dopadla skvěle. „Když mi na klinice poprvé od zákroku sundali obvazy, pohled na čerstvé stehy mě trochu zaskočil. Není to nic hezkého. Už tak ale bylo vidět, jak moje oči prokoukly a že mi zákrok opravdu prospěl. Hned jsem měl mnohem lehčí a otevřenější oči, při pohledu do stran mi konečně nic nepřekáželo,“ říká.

Při tzv. blefaroplastice, která se provádí v lokální anestezii, dochází k odstranění nadbytečné kůže na víčkách. „Po zákroku na nich zůstává jen jemná jizvička, která se skryje v očním záhybu a časem prakticky celá vybledne a jakoby zmizí. Pavlova rekonvalescence také proběhla bez jediného problému. Z výsledku proto máme radost oba dva a tak to má být,“ usmívá se lékař. 

Plastika víček

Výsledkem je neuvěřitelná změna k lepšímu

Změny v obličeji si Pavlovi kamarádi a známí všimli okamžitě a Pavel se s tím, co mu pomohlo vypadat a cítit se lépe, před nikým netajil. „Možná, že jsem tak i několik svých kamarádů nenásilně motivoval k jejich vlastní proměně. Ženy bývají v tomto směru rozhodnější, a tak bych mužům rád poradil, ať neváhají zbytečně dlouho jako já.“

Největší radost z Pavlovy proměny ale měla jeho manželka, která se Pavla snažila k zákroku přimět už pár let. O kvalitách naší kliniky prý vůbec nepochybovala, ostatně i ona je jednou z našich spokojených klientek.

Jak se k nám objednat

Chcete podstoupit stejný zákrok jako pan Pavel, anebo pro operaci nadchnout svého manžela? Zavolejte do našeho Centra péče o klienty bezplatně na číslo 800 254 642, kde se o zákroku dozvíte veškeré podrobnosti a zároveň se touto cestou můžete objednat na konzultaci k vámi vybranému plastickému chirurgovi. „Není nad čím dlouze přemýšlet,“ říká pan Pavel. Nejlepší změny jsou ty k lepšímu... – dodáváme my! ;-)

Zpět