MUDr. Markéta Majerová

Jak připravit pleť na cestu letadlem a chránit ji během letu?

05 Srpen

Patříte k těm šťastným, kteří mají letní dovolenou ještě stále před sebou? Na to, jak byste měla svou pleť připravit na dlouhý let, aby kvůli cestování příliš netrpěla, jsme se zeptali přímo naší korektivní dermatoložky Markéty Majerové. Voilà! ;-)

mezoterapie

„Klimatizace v letadle pleť nadměrně vysušuje, proto je vhodné zajistit jí ještě před odletem dostatečnou hydrataci, a to například pomocí domácí hydratační masky, nebo pleti dokonce dopřát hloubkovou hydrataci, tzv. mezoterapii,“ otevírá téma dermatoložka MUDr. Markéta Majerová a vysvětluje, že při tomto ošetření proniká až do podkoží směs cenných látek v čele s kyselinou hyaluronovou – látkou tělu vlastní, která je za hydrataci a regeneraci pleti přímo zodpovědná. Pokud už ale ošetření do odletu na dovolenou podstoupit nestihnete, nic se neděje. Podle ní mezoterapie prospěje vaší pleti i po návratu z letní dovolené.

Solárium i doplňky stravy ano

Pokud máte v plánu trávit na slunci během dovolené opravdu hodně času, můžete pleť na každodenní porci slunce částečně připravit už před odjezdem. „Před dovolenou můžete párkrát zajít i do kvalitního solária a vytvořit si tak na pokožce před dalším sluněním lehký základ,“ tvrdí dermatoložka. S dostatečným předstihem (ideálně však 2–4 týdny před dovolenou) můžete užívat také doplněk stravy Beta-karoten či jiné tablety, které tuto látku obsahují. „Před cestou do tepla bych naopak vynechala jakékoliv laserové ošetření pleti. Pokožka se po takovém ošetření stává ještě citlivější vůči slunečnímu záření a mohlo by dojít k její nežádoucí reakci,“ varuje lékařka.

Make-up raději nechte doma

Přímo na cestu pak není vhodné pleť zatěžovat líčením. „Doporučila bych maximálně lehce tónovaný krém. S sebou bych si do letadla vzala také odličovací navlhčené ubrousky, které pleť během cesty zbaví veškerých nečistot a zároveň ji příjemně osvěží,“ radí lékařka a pokračuje svým tipem na termální vodu ve spreji o velikosti 100 ml, kterou vám povolí i na palubu letadla. Její pomocí pleť během letu krásně zhydratujete a zároveň příjemně osvěžíte

Medicom clinic

Hydratační a regenerační nezbytnosti

Nakonec doma nezapomeňte kvalitní hydratační emulzi či krém, zvláčňující balzám na rty a kapky do očí, protože kromě pleti je klimatizace v letadle náporem i na oči. „Po celou dobu letu bych měla také při ruce lahvičku s vodou a během cesty si hlídala pitný režim. Pokud má někdo náběh na křečové žíly nebo problém s otékáním nohou, nezapomeňte si s sebou do letadla vzít i stahovací podkolenky,“ uzavírá svůj výčet cestovních nezbytností naše lékařka a přeje vám všem krásnou dovolenou! :-)

Zpět