MEDICOM Clinic

Plastika prsou: Vy se ptáte, my odpovídáme

12 Srpen

Plastické operace prsou jsou jedním z nejvyhledávanějších zákroků, a tak se k nim logicky váže celá řada otázek. V dnešním článku se dozvíte odpovědi na ty nejčastější...

Jak je to s platbou za konzultaci k zákroku a za operaci?

Konzultace k plastické operaci prsou je na našich klinikách zpoplatněna částkou 500 Kč. V případě, že si do 14 dnů od konzultace vyberete i svůj termín pro zákrok (nejpozději do roka od termínu proběhlé konzultace), cena konzultace se vám při placení zákroku odečte. Při rezervaci termínu operace se hradí také záloha 5 000 Kč, a to hotově, kartou nebo na fakturu. Doplatek uhradíte hotově nebo kartou ráno v den operace.

Plastika prsou

Podle jakých kritérií se vybírají prsní implantáty?

Výběr implantátů je jedním z klíčových bodů vaší konzultace. Lékař vám při ní doporučí vhodné implantáty s ohledem na šířku vašeho hrudníku a celkovou stavbu postavy. Poradí vám s výběrem velikosti implantátů i jejich profilu (nabízí se nízký, střední, vysoký či extra vysoký) a tvaru (vybíráte mezi kulatými, anatomickými, kapkovitými). Při konzultaci si vyzkoušíte, jak by vámi předvybraná velikost vypadala přímo na vašem těle, čímž získáte jasnější představu o tom, jak bude vaše postava vypadat po operaci.

Je opravdu možné s prsními implantáty kojit?

Dotaz ohledně kojení s implantáty je bezkonkurenčně tím nejčastějším, jaký od vás k tématu plastických operací prsou dostáváme. Obava, že s prsními implantáty kojit nelze, patří snad k těm největším mýtům v plastické chirurgii. S prsními implantáty samozřejmě kojit můžete, protože se vkládají pod prsní žlázu nebo pod prsní sval. V obou případech ale prsní žláza zůstává zcela neporušena a tvorbě mateřského mléka tedy vůbec nic nebrání.

Jak dlouho trvá zotavení po operaci?

První týden po operaci je nutné dodržovat přísnější klidový režim. Nechodit do práce, neřídit, neohýbat se, nezvedat těžké věci (ani děti) a celkově příliš nenamáhat horní polovinu těla. Po 1–3 týdnech se můžete vrátit do zaměstnání (záleží na typu profese), do sportu se můžete opět pustit zhruba po 2 měsících.

Plastika prsou

Jak je to s životností implantátů a s jejich případnou výměnou?

V dnešní době jsou už na trhu natolik kvalitní prsní implantáty, že vám můžou dobře sloužit po celý život. Po zvětšení prsou implantáty ovšem doporučujeme našim klientkám každoročně absolvovat preventivní sonografii prsou. Právě sonografie totiž dokáže včas rozpoznat případný problém s implantáty. Výrobci implantátů uvádějí životnost svých produktů v rozmezí okolo 10–15 let. Nicméně jak už zaznělo výše: pokud jsou implantáty v pořádku, není jejich výměny třeba. Implantáty si většinou nechávají měnit klientky po změně tvaru poprsí v těhotenství a po době kojení, po razantním úbytku váhy, anebo zkrátka z toho důvodu, že si klientka přeje jinou velikost poprsí – obvykle větší.

Je možné operaci podstoupit na splátky?

Na našich klinikách tuto možnost klientkám nabízíme. Zákrok lze hradit formou splátek prostřednictvím společnosti J&T Leasingová společnost, a.s. nebo prostřednictvím společnosti Home Credit. Pro schválení půjčky na plastickou operaci prsou budete potřebovat doklad totožnosti, potvrzení o příjmu a popř. výpisy z běžného účtu, formulář vstupní konzultace plánovaného zákroku s uvedenou cenou lékařského zákroku, který vám vystaví lékař. Dále se musíte prokázat trvalým bydlištěm v ČR a uhradit zálohu za zákrok. Pro bližší informace volejte do našeho Centra péče o klientky 800 254 642 (800 CLINIC) nebo se ptejte na recepcích našich klinik.

Máte v hlavě spoustu dalších otázek týkajících se plastické operace prsou a stále jste na ně nenašla odpověď? Podrobné informace o plastických operacích prsou najdete také na naší webové stránce www.krasnejsiprsa.cz!

Zpět