MEDICOM Clinic

Jak pečovat o pleť, když se ochladí? Pomůže výživa a hydratace

23 Září

Jeden den se ještě vyhříváte na slunci a užíváte si babího léta, ten následující už ale pomalu hledáte zimní bundu a nestydíte se ani za čepici. Sebe snadno obléknete do teplejšího oblečení, ale jaký kabát dopřát pleti, aby během sychravého počasí nestrádala? Zeptali jsme se naší korektivní dermatoložky MUDr. Kataríny Třískové.

V chladnějším období se vám rozhodně vyplatí sáhnout po kosmetice s mastnější texturou. Vítr a mráz totiž kůži vysušuje. V nadcházejících dnech proto může být jedním z hlavních problémů pleti právě dehydratace. Možná je to pro vás trochu překvapení, protože řada z nás neustále žije v domnění, že by se v sychravějším počasí, obzvlášť pak v zimě, hydratační krémy vůbec neměly používat, aby zvláčňující složky v nich obsažené v pleti nezamrzly. Toho se ale opravdu bát nemusíte, je to mýtus. Pokud je váš hydratační krém o něco mastnější – obsahuje více hojivých složek – vzdávat se ho nemusíte.

MUDr. Třísková

Složky, které by (ne)měla obsahovat vaše kosmetika

To hlavní, co by měl váš pleťový krém v těchto dnech obsahovat, jsou ovšem živiny. „Vybírejte si přípravky bohaté na vitamin E i vitamin C, zinek či skvalén. Tyto látky mají na pokožku zklidňující, hojivý i antioxidační efekt. Naopak se vyhýbejte produktům s lanolínem, peru balzámem, parabeny a s různými parfemacemi, které by pleť i pokožku celého těla mohly dráždit,“ varuje naše korektivní dermatoložka MUDr. Katarína Třísková.

Pokud vás nebaví studovat složení jednotlivých produktů a zároveň nechcete udělat v péči o pleť chybu, to nejsnazší, co můžete podle Kataríny Třískové udělat, je sáhnout po lékařské kosmetice vhodné pro atopiky. „Takové produkty už totiž všechny potřebné látky pro péči o pleť v chladnějším počasí obsahují,“ dodává lékařka.

Jakým ošetřením potěšit svou pleť na podzim

Jestli chcete své pleti na podzim a v zimě dopřát něco skutečně výjimečného, můžete kromě běžné kosmetické péče vsadit také na hloubkovou hydrataci. Vhodným ošetřením pleti je v těchto dnech zejména mezoterapie, tedy hloubková hydratace pleti pomocí kyseliny hyaluronové, anebo plazmaterapie, při které se pracuje především s vlastní krevní plazmou. „Skvělé je, že se při ani jednom z těchto druhů ošetření nemusíte obávat alergické reakce, protože se až do samotného podkoží v obou případech aplikují látky tělu vlastní,“ vysvětluje dermatoložka.

Na co si dát pozor v péči o pokožku celého těla

Ani na péči o pokožku celého těla byste ovšem v těchto dnech neměli zapomínat. V sychravějším počasí je sice velmi lákavé dopřávat si horkou vanu plnou pěny, ale zatímco se uleví vaší mysli, kůže bude strádat. „Dlouhé polehávání ve vaně pokožku nadměrně vysušuje, stejně jako používání pěny do koupele či různá mýdla. Pokud se však koupele jednou za čas opravdu nechcete vzdát, zkuste si do ní přidat alespoň pár lžic rostlinného oleje nebo si udělat odvar z otrub či škrobu,“ radí dále Katarína Třísková. Taková domácí lázeň podle ní pokožku skvěle připraví i na následnou péči – aplikaci domácího tělového peelingu nebo pokožku zvláčňujícího a vyživujícího tělového mléka.

VBeam

Jak řešit červené žilky v obličeji nebo na nohou

Že vám v podzimní plískanici vždycky nejvíce vadí popraskané červené žilky v obličeji nebo je máte na nohou? Dobrou zprávou je, že právě v těchto měsících je ideální doba k jejich ošetření, a to nejlépe cévním laserem Vbeam. Po ošetření laserem ale nezapomeňte svou pleť důsledně chránit před UV zářením, a to přípravky s vysokým ochranným faktorem. Případné krátkodobé podráždění pleti po laserovém ošetření můžete zakrýt také jemně tónovaným krémem a nejlépe takovým, který rovnou nabízí i vysoké SPF.

Na závěr ještě jedna rada přímo od Kataríny Třískové: „Krátce před odchodem z domu svou pleť nikdy neomývejte vodou. Po omytí vyčkejte doma alespoň dvacet minut. Kůži vadí prudké změny teplot, přechody z tepla do zimy. Kvůli tomu by mohla zareagovat zvýšeným podrážděním nebo dokonce tzv. dermatitidou.“

Kde hledat odbornou pomoc a jak se objednat

Chcete se objednat na ošetření pleti k některé z našich korektivních dermatoložek? Potřebujete odbornou radu, jak o svou pleť v těchto dnech pečovat a jaké ošetření by nejvíce prospělo zrovna vaší pleti? Objednejte se na konzultaci k nám po bezplatném zavolání do našeho Centra péče o klienty na číslo 800 254 642 (800 CLINIC). Těšíme se na Vás! ;-)

Zpět