MEDICOM Clinic

„Teď mám postavu, o jaké se mi ani nesnilo!“ říká nadšeně David

30 Září

promena MEDICOM CLINIC

Za poslední čtyři roky se Davidovi (27) povedlo zhubnout polovinu sebe sama – z výchozí váhy 155 kg se totiž dostal na neuvěřitelných 75 kg! Kožního převisu na břiše a pokleslých prsou se už ale sám zbavit nedokázal, proto se rozhodl podstoupit tzv. abdominoplastiku a gynekomastii. Dnes díky tomu vypadá opravdu skvěle!

Před časem se David rozhodl, že se svou obezitou musí něco dělat. Úplně změnil životní styl, začal zdravě jíst a posilovna se prakticky stala jeho druhým domovem. Díky tomu se mu povedl výsledek, ve který by na samotném začátku věřil asi jen málokdo... Po úbytku 75 kg na váze ale Davidovi na těle zbylo obrovské množství přebytečné kůže, která se už nedokázala na novém těle adaptovat. Mohl být v posilovně dnes a denně, ale přestože se mu povedlo skvěle vycvičit břišní svaly a celkově zpevnit postavu, povolené kůže zůstalo na jeho postavě příliš. Plastická operace pro něj tedy představovala jediné možné východisko.

MEDICOM CLINIC

„O zákroku jsem přemýšlel dlouho, ale chyběla mi k němu odvaha. Jednoho dne mi ale moje známá z práce ukázala stránky MEDICOM Clinic, kde jsem si prohlédl fotky lidí před a po, co podstoupili stejné zákroky, jako jsem potřeboval i já. V tu chvíli jsem se definitivně rozhodl, že do toho půjdu. Zavolal jsem na kliniku radši hned, abych si to pak zase celé nerozmyslel. Za měsíc už mě čekala první konzultace u pana doktora Horyny, kterého jsem si podle výsledků jeho práce sám vybral.“

O tom, jak Pavlovi pomoci, měl lékař okamžitě jasno

„Klientovi jsem doporučil operaci, která by vyřešila jeho výrazný převis kůže s podkožním tukem v podbřišku, čili abdominoplastiku, ovšem bez zásahu na břišních svalech, protože ty David sám zpevnil cvičením. Dalším zákrokem pak byla modelace prsou. Při té jsem provedl posun a zmenšení dvorců a rovněž jsem odstranil přebytečnou kůži. Oba zákroky jsem provedl v rámci jedné operace,“ popisuje svůj operační záměr a postup plastický chirurg MUDr. Pavel Horyna.

MEDICOM CLINIC

Pan Pavel byl velmi spokojený s přístupem pana doktora, který mu dopředu vše vysvětlil. Líbilo se mu ale i chování a péče ostatních lidí na klinice, recepčních i sestřiček. Zároveň Pavel dokázal ocenit útulné prostředí kliniky: „Sám pracuji ve zdravotnictví, ale v Medicomu jsem si jako v práci nepřipadal. Spíš jsem měl pocit, jako bych byl někde na hotelu než v nemocnici,“ tvrdí s úsměvem.

Výsledku operace se Pavel nemohl dočkat

Na výsledek se Pavel nesmírně těšil. Věděl, že ať operace dopadne jakkoliv, rozhodně po ní bude jeho tělo vypadat lépe než dřív. „Říkal jsem si, že všechno bude lepší než ten převis kůže, který jsem na břiše do té doby měl.“ Bezprostředně po operaci se Pavel na svůj hrudník sice kvůli obvazům podívat nemohl, takže to musel se svou zvědavostí ještě chvíli vydržet. Překvapilo ho ale, že vůbec necítil žádnou bolest, na kterou se předem snažil psychicky připravit. „Když jsem se po operaci vzbudil na pokoji, podíval jsem se na hodiny a spočítal si, že jsem byl na sále asi čtyři hodiny. Překvapilo mě, že mě nic nebolí a zase jsem usnul.“ 

Po dvoudenní hospitalizaci byl Pavel propuštěný domů, kde musel dbát pooperačních pokynů pana doktora Horyny. „V pooperačním období ještě proběhlo ošetření výraznějších jizev v oblasti prsou, které jsou pro tuto oblast typické. Celkově hojení trvalo dva měsíce a obešlo se bez komplikací. Výsledek operace je podle mého názoru vynikající,“ zhodnotil operatér.

MEDICOM CLINIC

Nadšení neskrýval, málem své tělo ani nepoznal

A jak je spokojený samotný klient? „Když jsem se poprvé uviděl bez všech obvazů, nemohl jsem se poznat. Nikde žádná přebytečná kůže, naopak úplně ploché a vyrýsované břicho! Výsledek stoprocentně předčil moje očekávání a dodal mi opět zdravé sebevědomí. Konečně si zase můžu sundat tričko, už se za své tělo nestydím. Nenapadlo by mě, že budu někdy takhle hubený.“

Obrovské změny si všimli i lidé z Pavlova okolí, přestože o plánované operaci mnozí z nich vlastně vůbec nevěděli. „Práci pana doktora všichni hodnotili s obdivem a nešetřili na něj chválou. A je dost možné, že jsem u něj nebyl naposledy. Pořád mám totiž hodně povolené kůže i na stehnech, a tak mi pan doktor výhledově doporučil ještě tzv. odstranění kůže valů stehen. Zatím je to ale hudba budoucnosti.“ 

MEDICOM CLINIC

Lidem se stejným problémem by zákrok jedině doporučil

Pokud některý muž zvažuje obdobný zákrok, Pavel by mu chtěl vzkázat, aby se nestyděl a nebál se jít co nejdříve do toho. „Zákrok vůbec nebolí, jizva se krásně překryje spodním prádlem a nic není vidět. Po dobu rekonvalescence si snadno zvyknete i na spaní na zádech, které mi zpočátku nebylo příjemné. To je ovšem maličkost výměnou za krásnou postavu, zdravé sebevědomí a nový život,“ dodává Pavel úplně na závěr.

Chcete přijít na konzultaci obdobného zákroku k některému z našich plastických chirurgů? Zavolejte do našeho Centra péče o klienty bezplatně na číslo 800 254 642 (800 CLINIC) a zamluvte si termín, kdy se na některé z našich klinik s lékařem potkáte. Společně určitě vyberete řešení pro váš estetický problém a najdete spolu vhodný termín operace. Seberte odvahu, nejlepší změny jsou přece ty k lepšímu... ;–)

Zpět