MEDICOM Clinic

Podzim a zima? Ideální čas, kdy začít s laserovou epilací

14 Říjen

Epilace MEDICOM Clinic

Vadí vám neustálé holení chloupků v podpaží, na nohou i na intimních místech? Zapomeňte na stud a objednejte se k nám na laserovou epilaci. Stejně to udělala i novinářka Michaela Kramárová, která své pocity sepsala do článku pro časopis Maminka. My jsme se ho rozhodli vydat i tady na blogu. Alespoň budete vědět, co vás při epilaci laserem čeká a nemine. ;-)

Epiace laserem chce v mém případě trochu odvahu. Překonat stud. Popsat sestřičce, která zákrok provádí, kde přesně chci epilovat. Sundat si kalhotky... Sestřička je ale skvěle vyškolená, naprosto profesionální a příjemná, takže si nepřipadám ani trochu divně. Bojíte-li se bolesti jako já, zkuste znecitlivující Emla krém, který můžete nanést půl hodiny před ošetřením na partie, které chcete epilovat. Hodně také pomůže ledový sáček, jehož pomocí vám sestřička místo předem znecitliví a po ošetření zase zchladí. Já se nakonec rozhodla na Emlu nečekat a jednat ve jménu hesla: Udělejme to rychle, ať to máme co nejdříve za sebou. Během půlhodinky mám proto laserem ošetřenou choulostivou oblast bikin, podpaží, stehna i zadek.

epilace

V pražské MEDICOM Clinic používají nejmodernější laser na trhu – LightSheer DESIRE. Ještě před ošetřením mi sestřička nasazuje na oči ochranné brýle, pak může procedura začít. Před každým dalším ošetřením na klinice pak sestřička znovu nastavuje intenzitu energie přesně podle fototypu mojí kůže, barvy chloupků i jejich struktury. Před každým zopakováním procedury se mě také ptá, jak moje kůže reagovala posledně. Byla po laseru zarudlá? Příliš citlivá? Za kolik dní se vrátila do normálu? Po skončení epilace mi pokaždé na ošetřená místa aplikuje Bepanthen krém pro zklidnění kůže.

epilace MEDICOM CLINIC

A za jak dlouho je vidět výsledek? U každého je to prý jinak. Záleží hlavně na fototypu kůže a na síle chloupků – ty je navíc nutné laserem zachytit v každé jejich růstové fázi. A protože chloupky nerostou všechny najednou, je potřeba proceduru vždy po 6–8 týdnech zopakovat. Osobně jsem ale měla pocit zlepšení už po prvních dvou opakování procedury. Hned po první epilaci byly moje chloupky jemnější, po té další výrazně prořídly a ubývají dál a dál,“ popisuje Michaela svou zkušenost po několika prvních zopakovaných procedurách. Na dokonale hladké tělo si ale bude muset ještě chvíli počkat. Než chloupky úplně zmizí, je nutné totiž epilaci zopakovat třeba i 8x. Do léta ale času dost a efekt stojí za to!

3 otázky, na které chtěla znát Míša před epilací odpověď:

  • 1. Na co si dát pozor v době, kdy na epilaci chodíte?

V den epilace, ani v době mezi jednotlivými procedurami, si nesmíte chloupky vytrhávat, můžete si je pouze holit. Epilovaná kůže se také nesmí vystavovat slunci. Pokud se mu z nějakého důvodu přece jen nedokážete vyhnout, používejte při kontaktu s ním alespoň krémy s nejvyšším ochranným faktorem. V den epilace si také na sebe neberte příliš upnuté oblečení. Kůže bývá po ošetření citlivější, těsné prádlo by vám tedy mohlo být obzvlášť nepříjemné. Osobně bych raději nevolila ani žádné umělé a neprodyšné materiály.

  • 2. Je nutné absolvovat nějaké vstupní vyšetření u lékaře/dermatologa?

Ne, není. Před ošetřením je klientka o všem informována vyškolenými slečnami na recepci a zároveň po telefonu, při objedávání se. Po příchodu na kliniku pak klientka vyplňuje i vstupní formulář s anamnézou. Před ošetřením ještě klientku o všem poučí speciálně vyškolená sestřička, která epilaci následně provádí.

  • 3. Podle čeho vybrat vhodný termín epilace?

Osvědčilo se mi objednávat se s menstruačním kalendářem v ruce. Většinou je nutné absolvovat zhruba 5–8 laserových procedur v intervalu 6–8 týdnů. Ideální je proto takový termín ošetření, kdy nemáte zrovna menstruaci, ale ani těsně před ní. V tu dobu totiž bývá tělo výrazně citlivější. Pokud máte možnost volby, zkuste proto přijít v době prvních dvou týdnů po své periodě.

Epilace laserem je rychlá a skoro bezbolestná. Její cena se odvíjí od počtu opakování a také od velikosti ošetřované partie. Na klinice můžete zakoupit i cenově zvýhodněné balíčky několika procedur. Chcete-li se na ošetření objednat, zavolejte do našeho Centra péče o klienty na číslo 800 254 642 (800 CLINIC), anebo si kupte balíček několika ošetření pro danou partii přímo na recepci v některé z našich klinik. Kompletní ceník pro jednotlivé oblasti najdete také na našich webových stránkách přímo u podrobných informací na stránce Laserová epilace LightSheer DESIRE. Srolujte po stránce až dolů myší nebo prstem po displeji mobilu! ;–)

Zpět