MEDICOM Clinic

Jak vybrat správně oční krém a omládnout v okolí očí?

10 Únor

Poslední dobou jste toho příliš nenaspala, a tak se vám okolo očí vytvořily vějířky vrásek a pod očima temné kruhy. Ráda byste zamaskovala škody napáchané v okolí očí a opět působila odpočatějším dojmem? Zkuste přizvat do své povinné kosmetické výbavy oční krém. Poradíme vám s jeho výběrem i jak se o oční okolí starat.

MEDICOM CLINIC

O tom, kdy je vhodné začít používat oční krém, se mezi ženami názory různí. Dermatologové ovšem tvrdí, že pokud si na tohoto pomocníka nezvyknete dříve, nejpozději s příchodem čtyřicítky by už mělo být jeho pravidelné používání hotová nutnost. Podle odborníků ale pleť začíná stárnout už v pětadvaceti letech. Na hrdinství tedy není čas. Raději si oční elixír mládí vyberte hned teď.

Když vás trápí kruhy pod očima

Pokud máte to štěstí, že ještě nemusíte příliš řešit vrásky kolem očí, ale trpíte především na temné kruhy pod očima, které se každé ráno marně snažíte zakrýt tekutým korektorem, rozjasňovacím perem nebo make-upem, pořiďte si oční krém, který se hrdě hlásí k řešení právě těchto estetických problémů. Při výběru si dejte pozor, aby krém na pleti nepálil, neštípal a naopak ji příjemně chladil.

Ve složení hledejte glukonolakton, glycerin, vitamin A, vitamin E, kofein nebo také extrakt ze zeleného čaje. „Tyto látky obnovují buněčnou aktivitu pleti, přispívají k jejímu rozjasnění a mnohé z nich jsou navíc osvědčenými antioxidanty,“ potvrzuje naše korektivní dermatoložka MUDr. Iva Obstová.

Jak řešit vějířky vrásek

Jestliže máte suchou a křehkou pleť, na které se snadno vytvářejí vrásky, investujte do očního krému, který v první řadě dokáže zpomalit projevy stárnutí. Vsaďte na krém, který si bere za cíl zpevnění povadající kůže a vyhlazení jemných vrásek. V jejich složení najdete hlavně peptidy, vitamin E, kyselinu hyaluronovou nebo třeba výtažky ze švýcarských jablek. Poslední ze zmiňovaných látek navíc redukuje otoky kolem očí, proto částečně působí i proti kruhům pod očima.

Oční krém nanášejte vždy na dobře vyčištěnou pleť okolo očí, a to ráno i večer. Při aplikaci na pleť příliš netlačte, svým tlakem byste kůži stahovala dolů. Krém do kůže jen opatrně vklepávejte konečky prstů. Ideálně použijte prsteníček – tím vynaložíte na kůži nejmenší tlak.

Proč si dávat pozor na slunce

Pokud vám opravdu záleží na tom, abyste co nejefektivněji zpomalila přirozený proces stárnutí pleti, pečujte o svou pleť komplexně. Nezapomeňte proto celoročně používat i krém s vysokým ochranným faktorem, ideálně s SPF 50 nebo SPF 50+. Za největší „urychlovač“ stárnutí kůže totiž platí slunce, které má kromě tvorby vrásek často na svědomí i pigmentové skvrny.

MEDICOM CLINIC

Co dělat, když oční krém nestačí

Jestli oční krém používáte pravideně, a přesto vám nepřináší efekt, jaký si od něj slibujete, možná je na čase přistoupit k radikálnějšímu typu ošetření pleti. Prohlubně pod očima můžete řešit také výplněmi s kyselinou hyaluronovou. „Jedná se o běžné ambulantní ošetření, které zabere okolo dvaceti minut. Výplň se do podkoží aplikuje tenkou jehličkou. Vpichy jsou opravdu miniaturní, v převážné většině případů nejsou vůbec vidět,“ tvrdí Iva Obstová z MEDICOM Clinic.

Podle dermatoložky na sobě uvidíte zlepšení ihned po aplikaci, ale hlavní efekt pocítíte zhruba za čtrnáct dnů. Během této doby bude totiž kyselina hyaluronová v podkoží neustále pracovat – navazovat na sebe vodu, což způsobí přirozené vyplnění podkoží a fakt, že budete rázem působit mladším i odpočatějším dojmem. Díky výplni navíc nebudou temné kruhy pod očima prosvítat na povrch.

Jak se objednat k nám na dermatologii

Pokud se chcete objednat na ošetření pleti k některé z našich dermatoložek, zavolejte do našeho Centra péče o klienty bezplatně na číslo 800 254 642 (800 CLINIC) a zamluvte si svůj termín ošetření. Jestli si nejste jistá, jaké ošetření by vaší pleti nejvíce prospělo, nevadí. Stačí se svěřit se svým problémem s pletí paní doktorce a ona vám s výběrem vhodného ošetření ráda poradí. Těšíme se na Vás! ;-)

Zpět