Ošetření jizev po akné, MEDICOM Clinic

Trápí Vás jizvy po akné? Podívejte se na příběh slečny Nikoly

17 Duben

Ošetření jizev po akné, MUDr. Katarína Třísková, MEDICOM Clinic Slečna Nikola měla v pubertě problémy s akné, a to zejména v oblasti tváří. „S tímto problémem jsem musela čelit i problémům s mými vrstevníky. Nedokázala jsem s akné efektivně bojovat a děti byly nemilosrdné.“ Okolo patnáctého roku začala Nikola docházet do dermatologické ambulance, kde dosáhla určitého zlepšení, ale i tak jí dodnes na tváři zůstaly nevzhledné jizvy. Za naší dermatoložkou, MUDr. Katarínou Třískovou, přišla s přáním zlepšit strukturu své pleti a získat zpět ztracené sebevědomí.

Ošetření jizev po akné, MEDICOM Clinic „Slečna Nikola měla v obličeji červené fleky, atrofické (vpadlé) jizvičky po zhojeném akné a místy i aktivní akné. Pro co nejlepší efekt jsem zvolila kombinaci dvou ošetření, a to cévní laser Vbeam a frakcionovaný CO2 laser,“ uvádí MUDr. Katarína Třísková.

Jak jsme vyřešili červené fleky a aktivní akné? – cévním laserem Vbeam!

Ošetření jizev po akné, MEDICOM ClinicProtože u Nikol se jednalo hlavně o následky akné ve formě červených fleků, ale místy i o aktivní formu akné, jasnou volbou bylo ošetření Vbeam cévním laserem. Ten pomáhá odstraňovat povrchové cévky, tím probledávají červené fleky a jizvičky po akné a současně se rychleji hojí akutní (aktivní) akné. Těsně po ošetření je v místě dopadu laserového paprsku kůže pouze zarudlá. Během týdne se zklidňuje aktivní akné a za 2–3 týdny dochází k problednutí červených fleků a jizviček. Pro nejlepší výsledek je vhodné absolvovat 3 sezení s odstupem cca 1 měsíce.

Jak jsme vyřešili vpadlé jizvičky po akné? - CO2 frakcionovaným laserem!

Ošetření jizvyček po akné, MEDICOM Clinic
Ošetření jizev po akné, MEDICOM Clinic
CO2 frakcionovaný laser pomáhá bodovitě (frakcionovaně) vybrušovat kůži, díky čemu se v místě odpařených teček tvoří nová kůže a povrch se vyhlazuje. Hojení je poměrně rychlé díky neporušené kůži v okolí. Bezprostředně po zákroku je asi den ošetřené místo zarudlé, mírně oteklé a začnou se tvořit malé tečkovité stroupky, které se během 3–6 dnů vylupují. Protože jizva představuje výsledný stav na kůži, je možná pouze její korekce – vylepšení. U vpadlých atrofických jizviček, které jsme ošetřovali u slečny Nikol je potřeba od 3–6 sezení a očekáváme 30–80 % zlepšení. Nikol je po 3 ošetřeních.


Na video ze zákroku se můžete podívat zde.

Zpět