MEDICOM Clinic Blog
26
Srp

Pigmentové skvrny z letního slunce: Jak se jich co nejdříve zbavit?

Anti-aging , Lifestyle , Ošetření

Poslední týden prázdnin je tady, a tak už pomalu počítáte škody, jaké napáchalo slunce na vaší tváři či v dekoltu? Pigmentové skvrny patří k těm nejčastějším z nich. Jestli se jich chcete opravdu zbavit, oceníte rady našich dermatoložek.

Více
27
Kvě
 • MEDICOM Clinic

Mateřská znaménka pod lupou: Zajděte si před létem na jejich kontrolu

Ošetření

Blíží se evropský den melanomu – 30. května – což je ideální příležitost k tomu, abyste udělala něco pro své zdraví – nechala si zkontrolovat mateřská znaménka. Jak často by měl vaše pihy vidět dermatolog a proč je přístroj dermatoskop k jejich vyšetření nejvhodnější?

Více
06
Kvě
 • MUDr. Vlasta Vyhnánková

Problém inkontinence: Pomůžou cviky, preventivní opatření a laser

Lifestyle , Zákroky

Inkontinence neboli nekontrolovatelný únik moči netrápí jen starší ženy v období menopauzy, ale velmi často i mladé maminky po porodu přirozenou cestou. Je to zdravotní problém choulostivého rázu, o kterém se nahlas nemluví, ale mělo by. Pomoc totiž existuje...

Více
04
Bře
 • MEDICOM Clinic

Do léta hladké tělo? Nejvyšší čas začít s laserovou epilací!

Ošetření , Rozhovory

Jestli se chcete v létě pochlubit tělem bez chloupků, měla byste je řešit už teď. Na trvalou epilaci je totiž nutné přijít víckrát a navíc v určitém časovém intervalu. Odměna je ovšem lákavá – na rozdíl od jiných metod vás laser zbaví chloupků natrvalo. Více prozrazuje v rozhovoru naše korektivní dermatoložka Katarína Třísková.

Více
04
Úno
 • MUDr. Pavel Horyna

„Úspěšný zákrok se může stát tou nejkratší a zároveň nejúspěšnější psychoterapií...“

Ošetření , Rozhovory , Zákroky

V jakém věku se začínáme zajímat o plastiku a čím to je, že zákrok zvažuje stále více mladých lidí? Jaké jsou jejich vzory, komu se chtějí podobat? A jak se vyvinula plastická chirurgie jako taková za posledních deset let? Na tyto i mnohé další otázky jsme se zeptali za vás našeho plastického chirurga Pavla Horyny.

Více
22
Říj
 • MEDICOM Clinic

Čas laserů: Jakým z nich vyřešíte svůj kožní problém?

Anti-aging , Ošetření

Nastává ideální období pro ošetření pleti laserem. Jaký konkrétní druh laseru vám pomůže od vašeho problému s pletí? Odpovědi jsme hledali přímo u našich korektivních dermatoložek.

Více
17
Zář
 • MEDICOM Clinic

IPL světlo: Jak poslouží vaší pleti i pokožce celého těla?

Anti-aging , Ošetření , Rozhovory

Toužíte po omlazení pleti nebo byste se konečně rádi zbavili pigmentových skvrn? Oba problémy s pletí vyřeší ošetření intenzivním pulsním světlem. O tom, jak procedura probíhá, jak dlouho vydrží její efekt a kdy i proč se rozhodnout právě pro ni, vám v rozhovoru prozradí naše korektivní dermatoložka Iva Obstová.

Více
03
Zář
 • MEDICOM Clinic

6 tipů, jak se po létě zbavit pigmentových skvrn

Anti-aging , Lifestyle , Ošetření

Během léta jste svou tvář i tělo s chutí nastavovala slunci, a tak se vám za to pokožka pomstila pigmentovými skvrnami? Jestli přemýšlíte, jak se jich zbavit, bude se vám hodit 6 osvědčených rad posvědcených našemi dermatoložkami.

Více
02
Čvc
 • MEDICOM Clinic

„Obličej musí být v harmonii,“ tvrdí Markéta Majerová

Anti-aging , Ošetření , Rozhovory

Jaké ošetření pleti jsou aktuálně v kurzu? Proč nemůžete věřit reklamám na pleťové krémy a které procedury už na sobě vyzkoušela naše hlavní korektivní dermatoložka? Zeptali jsme se! ;-)

Více
28
Kvě
 • MEDICOM Clinic

Mateřská znaménka: Jak často přijít na jejich kontrolu a proč?

Ošetření

Udělejte něco pro své zdraví a přijďte ještě před létem na kontrolu mateřských znamének. Proč se vyplatí všechna znaménka hlídat a jaká z nich mohou být nebezpečná? Dozvíte se v našem článku ;-)

Více
30
Dub
 • MEDICOM Clinic

8 jarních tipů, jak pečovat o dekolt

Anti-aging , Lifestyle , Ošetření

Na jaře nastavujete slunci nejen svou tvář, ale také dekolt – oblast, kde je pokožka velmi choulostivá, jemná a náchylná k předčasnému stárnutí. Proč kůže v oblasti dekoltu tak rychle stárne a jak tomu zabránit? Přečtěte si osm tipů od naší korektivní dermatoložky Ivy Obstové.

Více
23
Dub
 • MUDr. Triskova

Jak menstruační cyklus ovlivňuje kvalitu pleti?

Lifestyle , Ošetření , Rozhovory

Tušíte, jaké škody dovede napáchat rozbouřená hladina hormonů na vaší pleti a jak ji v rámci možností dostat zpátky do pohody? Nechejte si poradit od naší korektivní dermatoložky Kataríny Třískové. V rozhovoru s ní se dozvíte odpovědi na své, dosud možná nahlas nevyřčené, otázky...

Více